شرکت های دانش بنیان نباید از شراکت واهمه ای داشته باشند/معرفی روش های شتاب دهی فناوران

در گفت وگو با امروزیا مطرح شد؛

شرکت های دانش بنیان نباید از شراکت واهمه ای داشته باشند معرفی روش های شتاب دهی فناوران

یک مقام مسیول در شتاب دهنده ای گفت: تجربه اندوزی از شرکت های موفق و شراکت با افراد با تجربه، رمز موفقیت شرکت های دانش بنیان برای ورود به صنعت و بازار است.

امیرحسین داوودی، رییس هییت مدیره یک شتاب دهنده تخصصی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری امروزیا گفت: این شتاب دهنده تخصصی صنعت پلیمر و پتروشیمی با محوریت فناوری نانو با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از سال 1399 در پژوهشگاه پریمر آغاز به کار کرده است.

وی گفت: این شتاب دهنده تاکنون 80 طرح داوری داشته و هشت طرح نیز به عقد قرارداد رسانده است. از این هشت طرح، دو خروجی موفق داشته است. بر مبنای این دو خروجی، توانسته ایم دانش بنیان بودن شتاب دهنده را اخذ کنیم.

وی افزود: این شرکت پیرامون اجرای طرح های صنایع پلیمر، رنگ، رزین، کامپوزیت، نانو فناوری، صنایع پتروشیمی و نفت فعالیت دارد. طرح هایی که از فرایند داوری موفق بیرون بیایند و حاضر به سرمایه گذاری بذری باشند، یک شبکه ای از سرمایه گذاری در اختیارشان قرار می دهیم و سرمایه گذاران را به آنها معرفی می کنیم.

به گفته وی، همچنین در بحث تجاری سازی طرح های دانش بنیان در حوزه خودروسازی و محصولات بهداشتی مانند دستمال و دستکش نیز ورود پیدا کرده ایم و به موفقیت هایی نیز دست پیدا کرده ایم.

وی گفت: عموما در بحث شتاب دهی، شرکت ها آشنایی زیادی با شرکت داری ندارند. ما این شرکت ها را با مباحثی مانند شرکت داری، حقوق شرکت و آیین نامه های مربوط به شرکت داری آشنا می کنیم. همچنین فرایند ثبت شرکت را برای آنها تسهیل کرده و برای تکمیل تیم فناور و سازمانی به آنها کمک می کنیم؛ از اطلاعات نیروهای متخصصی که توسط ستاد نانو یا معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری معرفی می شوند، استفاده می کنیم تا تیم ها تکمیل شوند و بتوانند فعالیت خودشان را آغاز کنند.

وی یادآورشد: برخی از شرکت ها نیز در تجهیزات، خرید دستگاه ها و فضای کار با مشکل مواجه هستند. ما برای گرفتن فضا و کارگاه  در پارک های علم و فناوری، مراکز رشد دانشگاه ها به این شرکت ها کمک می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: عمدتا کار ما از جنس عملیاتی، شرکت داری، تجهیزداری و سرمایه گذاری (نه فنی) است. 90 تا 95 درصد شرکت ها مهارت کافی برای اجرای طرح هایشان دارند اما در اسکیل آپ کردن کسب و کارشان با مشکل مواجه اند. ما منتورهای دانشگاهی و صنعتی در اختیارشان قرار می دهیم تا پروژه هایشان را پیش ببرند.

وی تاکید کرد: رمز موفقیت آنها در این مسیله است که از شرایط بازار نترسند. اغلب وقتی این افراد می خواهند فعالیت صنعتی خودشان را آغاز کنند، به آنها می گویند تولید، کار سختی است. بازار شما را اذیت می کند. بازار یک روز بالا و روز دیگر پایین است. این شرایط به این معنا نیست که آنها نتوانند کاری از پیش ببرند. همچنین این شرکت ها نباید تصور کنند که باید در ابتدا سرمایه عظیمی داشته باشند. اگر طرح خوب و پشتکار مناسبی داشته باشند حتما طرح شان به سرانجام می رسد و سرمایه گذاری نیز برایشان پیدا می شود.

وی بیان کرد: شرکت ها نباید از شراکت بترسند. یکی از راه های بزرگ شدن این شرکت ها شراکت با افرادی است که در صنعت موفق بوده اند. اگر این شرکت ها بتوانند با مجموعه هایی که رشد داشته اند ارتباط موثری برقرار کنند، مسیر راه برایشان هموار می شود زیرا دیگر نیاز نیست تجربه های آنها را تجربه کنند. کسانی که قصد ورود به صنعت را دارند اگر این دو توصیه را در گوشه ذهن شان داشته باشند، حتما به موفقیت دست پیدا می کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرکت های دانش بنیان نباید از شراکت واهمه ای داشته باشند/معرفی روش های شتاب دهی فناوران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرکت های دانش بنیان نباید از شراکت واهمه ای داشته باشند/معرفی روش های شتاب دهی فناوران"، کلیک کنید.