شرکت کشتیرانی یونانی تردّد از کانال سویز را متوقف کرد

شرکت کشتیرانی یونانی تردّد از کانال سویز را متوقف کرد

شرکت کشتیرانی یونانی دیانا به علت بحران جاری در دریای سرخ، عبور و مرور کشتی هایش از کانال سویز را متوقف کرد.

به گزارش امروزیا، مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا در بیانیه ای اعلام کرده است که به علت ریسک عبور و مرور در دریای سرخ برای کشتی های تجاری، تردّد کشتی های این شرکت از این دریا و کانال سویز به حالت تعلیق در می آید.

بنا بر گزارش رویترز، مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا تصریح کرده است که سرمایه گذاران این شرکت باید منتظر سود کمتر باشند.

وی در بیانیه خود عنوان کرده است که پیش از بحران در دریای سرخ، حدود 12 درصد محموله های جهانی از کانال سویز به سوی مقصد می رفتند، اما به علت خطرات فعلی کشتی ها ناچار به جایگزین کردن مسیرهای طولانی تر شده اند که موجب افزایش هزینه ها هم شده است.

مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا خاطرنشان کرده است: ترانزیت از کانال سویز حدود 40 درصد کاهش یافته است و و روز به روز نیز شرکت های کشتیرانی که حرکت از مسیر دریای سرخ را متوقف می کنند، افزایش می یابد.

ارتش یمن در پی تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به مردم غزه و تشدید محاصره این باریکه، کشتی هایی را که مقصدشان این رژیم است، هدف قرار می دهد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرکت کشتیرانی یونانی تردّد از کانال سویز را متوقف کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرکت کشتیرانی یونانی تردّد از کانال سویز را متوقف کرد"، کلیک کنید.