طرح 15 روزه شهرداری برای ساماندهی آسیب های اجتماعی پایتخت/ تهرانی ها موارد را به 137 اطلاع دهند

طرح 15 روزه شهرداری برای ساماندهی آسیب های اجتماعی پایتخت/ تهرانی ها موارد را به 137 اطلاع دهند

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران جزییات طرح 15 روزه ساماندهی آسیب های اجتماعی توسط شهرداری تهران را تشریح کرد.

احمد احمدی صدر در گفت وگو با امروزیا، با اشاره به اجرای طرح ویژه  آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف تهران، گفت: از زمان تاسیس قرارگاه اجتماعی تاکنون اقدامات زیرساختی زیادی توسط شهرداری تهران در این قرارگاه ایجاد شد، بگونه ای که دیگر از پاتوق هایی همچون هرندی، فرحزاد و… خبری نیست و این نتیجه تلاش های دو سال اخیر است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات بزرگ در ساماندهی معتادان متجاهر نبود ظرفیت مناسب برای نگهداری بود، اظهار کرد: در دو سال اخیر در قالب قرارگاه اجتماعی این مشکل  بزرگ برطرف شد، بگونه ای که بیش از 10 هزار ظرفیت ایجاد شد که از این 10 هزار ظرفیت 7500 ظرفیت توسط شهرداری تهران در دو سال گذشته ایجاد شده است و اگر این ظرفیت ایجاد نمی شد حالا شاهد کاهش تعداد معتادان در شهر نبودیم.

پلمب و دیوارکشی بیش از 400 پلاک قرمز در پایتخت طی دو سال گذشته 

احمدی صدر با تاکید بر اینکه ما در روزگاری نه چندان دور در تهران پاتوق هایی داشتیم که شاید در برخی پاتوق ها تا 1500 معتاد متجاهر نیز داشت، ادامه داد: پاتوق های بزرگی در تهران داشتیم که مردم نمی توانستند از محیط های پیرامونی و محله خود استفاده کند که خوشبختانه این پاتوق های بزرگ در دوسال گذشته کاملا پاکسازی شد. همچنین در تهران با پدیده خانه های پلاک قرمز مواجه بودیم، خانه هایی که محل تجمع مواد فروشان، خرده فروشان، مصرف کنندگان و بزه کاران بود و هر چقدر عملیات و ساماندهی برای مهار این خانه ها انجام می شد، اما فایده ای نداشت و در این دو سال گذشته بیش از 400 پلاک قرمز در پایتخت پلمب و دیوارکشی شد.

مراکز «یاورشهر» شهرداری تهران پذیرای تمام منع پذیرشی هاست

احمدی صدر با تاکید بر اینکه شهرداری تهران در این دو سال متولی آسیب دیدگانی بود که اصطلاحاً منع پذیرشی بودند، خاطرنشان کرد: آسیب دیدگان دارای زخم بازها، عفونی ها، بانوان، کبر سن، صغر سن، ایدز، هپاتیت و … از سوی هیچ نهادی پذیرش نمی شدند که شهرداری تهران مسیولیت نگهداری از آنها را برعهده گرفت، بگونه ای که امروز مراکز «یاورشهر» ما پذیرای تمام منع پذیرشی ها در سراسر تهران است و چالش عدم پذیرش این جماعت به لطف الهی حل شد.

تحقق 80 درصد عملیات ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در بازه زمستان 1400 تا اسفند 1402

وی با تاکید بر اینکه 80 درصد عملیات ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در بازه زمستان 1400 تا اسفند 1402 محقق شد، افزود: در جلسه شهردار تهران با تمام رده های شهرداری تهران از اجرای مرحله پاکسازی و ساماندهی تکمیلی رونمایی شد، بگونه ای که اکنون شاهد آن هستیم که کودکان کار ، معتادین متجاهر، متکدیان، آسیب دیدگان اجتماعی و … مورد ساماندهی قرار گرفتند و حالا وارد مرحله بسیار مهم و اصلی می شویم که مردم باید از شهر و محله خود صیانت کنند و در صورت مشاهده این افراد به سامانه 137 اطلاع دهند.

احمدی صدر تشریح کرد: در کنارمساجد، هیات ها، گروه های فعال مدنی و… که می بایست مراقب محله خود باشند و به سامانه 137 اطلاع دهند، به دستور شهردار تهران، شهرداران نواحی نیز مستقیما وارد عملیات شده و آنها هم باید محلات خود را رصد کنند.

تهران به وضعیت مناسبی در حوزه آسیب های اجتماعی رسیده

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی در بازه زمانی طولانی ایجاد و تثبیت شدند و نباید توقع داشت که یک شبه جمع شود، گفت: شهر بعد از دو سال تلاش پی در پی به وضعیت مناسبی در حوزه آسیب های اجتماعی رسیده، اما دقت داشته باشید که اگر ریشه های ایجاد آسیب های اجتماعی همچون مسایل اقتصادی، حاشیه نشینی، ورود غیر مجاز اتباع و مهاجران، مباحث فرهنگی و فرهنگ سازی عمومی حل و فصل نشود، آسیب های اجتماعی تکرار می شود و لازم است که   مسیولین، نهادها و متولیان امر به موضوعات اقتصادی، فرهنگی، فرهنگ سازی عمومی و… بیشتر بپردازند تا شاهد باشیم آسیب های اجتماعی در کلانشهر تهران کاهش یابد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح 15 روزه شهرداری برای ساماندهی آسیب های اجتماعی پایتخت/ تهرانی ها موارد را به 137 اطلاع دهند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح 15 روزه شهرداری برای ساماندهی آسیب های اجتماعی پایتخت/ تهرانی ها موارد را به 137 اطلاع دهند"، کلیک کنید.