طریقه ماساژ بعد از عمل ساکشن غبغب

ساکشن یا لیپوساکشن غبغب یک عمل زیبایی است که به واسطه آن چربی زیر چانه و گردن تخلیه می‌شود و به همین منظور زیبایی فرد به نسبت گذشته تا چندین برابر بیشتر می‌شود. جهت دریافت نتیجه مطلوب از ساکشن غبغب باید مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید. ماساژ غبغب بعد از ساکشن بسیار مهم و روی زیبایی تاثیرگذار است. در ادامه قصد داریم شما را با نحوه ماساژ بعد از ساکشن غبغب و همچنین سایر مراقبت‌های لیپوساکشن غبغب آشنا کنیم.

طریقه ماساژ بعد از عمل ساکشن غبغب

همانطور که در بالا مطالعه کردید، یکی از روش‌های زیبایی غبغب است که به نسبت سایر روش‌های جراحی سریع‌تر و کم عارضه‌تر است. فرد پس از ساکشن غبغب تغییرات بسیاری را روی چهره خود مشاهده می‌کند، که در اغلب موارد رضایت‌بخش است.

البته این تغییرات همه در گرو انجام مراقبت‌های بعد از لیپوساکشن و همچنین ماساژ غبغب بعد از ساکشن است. بنابراین شما باید طریقه ماساژ غبغب بعد از ساکشن را حتما از پزشک یا دستیار پزشک به خوبی بیاموزید و انجام دهید.

چربی اضافی زیر گلو تاثیر بسیار زیادی روی چهره دارد. بنابراین با تخلیه آن، چهره شما زیباتر، جذاب‌تر و جوان‌تر خواهد شد. توجه داشته باشید که بعد از ساکشن غبغب باید از سبک زندگی سالم‌تری پیروی کنید. زیرا چاقی و اضافه وزن ممکن است سبب بازگشت غبغب شود. اگر میخواهید درمورد ساکشن غبغب بیشتر اطلاعات کسب کنید مقاله (ساکشن غبغب چیست) را مطالعه نمایید.

انواع ماساژ بعد از عمل ساکشن غبغب؛ نحوه ماساژ بعد از ساکشن غبغب

پس از انجام ساکشن غبغب بهتر است جهت دریافت نتیجه مطلوب انواع ماساژهای غبغب را انجام دهید و از آنها استفاده کنید. ماساژ بعد از ساکشن غبغب انواع مختلفی دارد که برخی از آنها عبارت است از:

  • ماساژ دستی
  • ماساژ دستگاهی
  • ماساژ لنفاوی

برای انجام هر یک از ماساژهای بالا باید طریقه ماساژ غبغب بعد از ساکشن را بلد باشید. در غیراینصورت حتما از یک مساژور حرفه‌ای کمک بگیرید. فراموش نکنید که نحوه ماساژ بعد از ساکشن غبغب بسیار مهم است. به همین منظور شما باید حتما از مهارت کافی فرد ماساژور مطمئن شوید. چرا که در صورت عدم مهارت کافی ممکن است به زخم‌های شما آسیب وارد کند.

ماساژ دستی

ماساژ دستی بعد از انجام عمل ساکشن غبغب، یکی از ساده‌ترین انواع ماساژهای لیپوساکشن غبغب است. در ماساژ دستی فرد بدون نیاز و بهره از دستگاه‌های خاص، تنها با دستان خود ماساژ را شروع می‌کند. نحوه ماساژ بعد از ساکشن حتی به صورت دستی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

چرا که در ماساژ دستی نباید فشار زیادی به بافت پوست وارد شود. در واقع هر چه این ماساژ به آرامی انجام بگیرید، نتیجه بهتری خواهد داشت. فراموش نکنید که در ماساژهای دستی باید از حرکت‌های تند و دورانی اجتناب کنید.

ماساژ دستگاه

یکی دیگر از انواع ماساژ غبغب بعد از ساکشن، ماساژ دستگاه است. شما با بهره‌گیری از دستگاه‌های مختلف می‌توانید غبغب را ماساژ دهید. دستگاه‌های ماساژ در بازار در انواع مختلفی وجود دارند. اما به طور کلی جهت ماساژ غبغب با دستگاه باید حتما از ماساژورهایی استفاده کنید که قابلیت کنترل لرزش را داشته باشند.

چرا که در برخی از انواع دستگاه‌های ماساژور قدرت ویبره بسیار بالاست و همین امر به زخم‌ها و پوست پس از انجام ساکشن غبغب آسیب وارد می‌کند. برای بهره از این روش، دستگاه‌ها با قدرت ویبره کم و ملایم را انتخاب و خریداری کنید.

تنها مزیت بهره از این روش، عدم نیاز به همراه و کمک یک فرد به عنوان ماساژور است. اما با این وجود برای استفاده از دستگاه ماساژور باید حتما نحوه ماساژ بعد از ساکشن غبغب را از  پزشک یا دستیار او بپرسید و آموزش ببینید. برای ماساژ غبغب بعد از ساکشن باید دستگاه را به صورت دورانی آرام روی سطح غبغب بچرخانید و فشاری روی سطح پوست وارد نکنید.

ماساژ لنفاوی

یکی از بهترین انواع ماساژ غبغب بعد از ساکشن، ماساژ لنفاوی است. این ماساژ روی غدد لنفاوی انجام خواهد شد و تورم ناشی از عمل ساکشن را به صورت کاهش می‌دهد. در نتیجه شما با سرعت بیشتری نتیجه نهایی را روی صورت خود مشاهده خواهید کرد. با ماساژ لنفاوی تمامی خونابه‌ها و ترشحات بعد از عمل در قسمت‌های لنفاوی تخلیه و در نتیجه تمامی مواد سمی و عفونی از بدن خارج می‌شود.

علاوه بر تخلیه مواد سمی، با بهره از ماساژ لنفاوی جریان خود در ناحیه زیر گلو بیشتر شده و زخم‌ها با سرعت بیشتری ترمیم می‌‎شوند. در نتیجه دوره نقاهت پس از ساکشن غبغب کوتاه‌تر خواهد شد. اما شما باید با طریقه ماساژ غبغب بعد از ساکشن حتی به صورت لنفاوی نیز آشنایی کامل داشته باشید. چرا که در صورت ماساژ اشتباه امکان هر نوع آسیب یا عارضه‌ای وجود خواهد داشت.

ماساژ لنفاوی چند وقت یک بار باید انجام شود؟

دوره نقاهت برای هر بیمار به نسبت شرایط با بیمار دیگر متفاوت خواهد بود. اما با این وجود پس از عمل ساکشن غبغب، پزشک به بیماران توصیه می‌کند تا چند روز پس از گذشت جراحی، ماساژ لنفاوی را آغاز کنند. در این حالت زیباجو، نتیجه ساکشن غبغب را روی صورت با سرعت بیشتری مشاهده می‌کند.

به طور کلی زیباجویان پس از تخلیه چربی زیر گلو، باید یک تا دو جلسه یک ساعته در هفته را به ماساژ لنفاوی اختصاص دهند. سپس در ماه‌های بعدی این ماساژ باید به 30 دقیقه در هفته کاهش پیدا کند. ماساژ لنفاوی پس از انجام عمل ساکشن بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و افراد با انجام به موقع آن می‌توانند، نتیجه مطلوب دلخواه‌شان را زودتر مشاهده کنند.

نحوه ماساژ لنفاوی پس از انجام ساکشن غبغب به گونه‌ایست که هیچگونه مایعی تخلیه نخواهد شد و محل زخم به هیچ عنوان دست زده نمی‌شود. در این مدل ماساژ غبغب بعد از ساکشن، تنها مایع اضافه به سوی غدد لنفاوی ماساژ داده می‌شود. در طول انجام ماساژ مایع در سیستم لنفاوی راحت‌تر جابجا خواهد شد و تورم روز به روز به نسبت قبل کاهش پیدا می‌کند.

طریقه ماساژ بعد از عمل ساکشن غبغب

چرا ماساژ غبغب بعد از ساکشن اهمیت دارد؟

پس از انجام لیپوساکشن غبغب، فرد با ورم و زخم مواجه خواهد شد. علت ورم زیاد، اختلال سیستم لنفاوی پس از عمل ساکشن غبغب است. با اختلال در غدد لنفاوی، مایع موجود در آن جمع شده و سبب ورم می‌شود. به طور کلی هنگامی که پزشک در طول عمل ساکشن غبغب، ابزاری را به زیرپوست می‌برد، توده‌های مختلفی در بدن شکل می‌گیرند که بعد از پایان عمل زخم شده و ورم می‌کند.

اگر بیمار پس از انجام لیپوساکشن غبغب ماساژی انجام ندهد، مایع زیرپوست به مرور سفت و شاید هم دردناک شود. بنابراین نقش ماساژ غبغب بعد از ساکشن را نباید به هیچ عنوان نادیده گرفت. در صورت عدم توجه به ورم‌های بعد از ساکشن و نادیده گرفتن نقش ماساژ، فرد در گذر زمان دچار فیبروز می‌شود. پس فیبروز مایع زیر پوست سفت می‌شود و همیشه این سفت بودن مایع همراه بیمار خواهد بود.

آیا ماساژ بعد از عمل ساکشن دردناک است؟

بسیاری همیشه از ترس درد ماساژ بعد از عمل ساکشن، اقدام به انجام آن نمی‌کنند. اما آیا واقعا ماساژ بعد از عمل ساکشن با درد زیاد و غیرقابل تحمل همراه است؟ ماساژهای بعد از عمل ساکشن معمولا به صورت یک جلسه یک ساعته هستند. ماساژ بعد از لیپوساکشن غبغب در طول یک ساعت به آرامی توسط ماساژور انجام می‌شود و فرد طی انجام ماساژ قرار نیست هیچگونه درد وحشتناکی را تحمل کند. چرا که اگر چنین بود، قطعا بیمار در طول یک ساعت زیر دست ماساژور بدحال می‌شد.

اما اگر بازهم قبل از ماساژ با استرس زیادی روبرو هستید، سعی کنید 30 دقیقه قبل از ماساژ، پیاده‌روی کنید و حرکات کششی انجام دهید. این کار اسپاسم عضلانی را به شدت کاهش داده و درد اندک شما در زمان ماساژ را نیز کم‌تر خواهد کرد. علاوه بر این، می‌توانید 20 دقیقه قبل از شروع ماساژ مسکن مصرف کنید.

در نهایت پیشنهاد می شود به مقاله (دوره نقاهت ساکشن غبغب) مراجعه فرمایید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طریقه ماساژ بعد از عمل ساکشن غبغب" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طریقه ماساژ بعد از عمل ساکشن غبغب"، کلیک کنید.