طوفان های جدید در راه است

طوفان های جدید در راه است

به گزارش امروزیا، نتایج بررسی کنونی نشان داد که طوفان ها آنقدر قوی می شوند که ممکن است به دسته جدیدی برای طبقه بندی آنها نیاز باشد.

امروزیا در گزارشی به نقل از ویفروم نوشت: طوفان ها ممکن است کمتر اما شدیدتر شوند و بحث هایی را پیرامون نیاز به افزودن رده 6 به مقیاس سافیرسیمپسون برانگیزد. این مقیاس طوفان ها را بر اساس سرعت باد دسته بندی می کند.

محققان رده 6 را برای بادهای بیش از 309 کیلومتر در ساعت پیشنهاد و به پنج طوفان از سال 2013 اشاره کردند.

محققان اظهار کردند که در دهه گذشته، پنج طوفان با این قدرت جدید دسته 6 طبقه بندی شده اند که شامل همه طوفان ها با بادهای پایدار با سرعت 192 مایل در ساعت یا بیشتر می شود. نتایج تحقیقات نشان داده است که چنین طوفان های بزرگی به دلیل گرمایش جهانی به دلیل گرم شدن اقیانوس ها و جو بیشتر می شود.

هنگامی که طوفان استوایی شکل می گیرد، افرادی که در مسیر آن زندگی می کنند، با نگرانی اخبار مربوط به جهت و قدرت آن را زیر نظر دارند. اگر یک طوفان رده پنج با سرعت باد 250 کیلومتر در ساعت به سمت شما بیاید، متفاوت از طوفان رده یک با سرعت باد 65 کیلومتر در ساعت است.

انتظار می رود در دنیای گرم تر، طوفان ها در زمان شکل گیری کمتر اما شدیدتر شوند.

در حالی که تعداد کل طوفان ها به دلیل بحران آب وهوا در حال افزایش نیستند اما محققان دریافته اند که شدت طوفان های بزرگ به طور قابل توجهی در طول چهار دهه افزایش یافته است.

هدف اصلی این تحقیق، افزایش آگاهی از این مورد است که تغییرات آب وهوایی شدیدترین طوفان ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

47236

4723

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طوفان های جدید در راه است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طوفان های جدید در راه است"، کلیک کنید.