عباس: مسیول غزه بودیم، هستیم و خواهیم بود/ موضع عربستان شرافتمدانه بود

عباس: مسیول غزه بودیم، هستیم و خواهیم بود/ موضع عربستان شرافتمدانه بود

به گزارش امروزیا، «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین گفته این نهاد «مسیول نوار غزه بوده و آماده است به محض توقف جنگ علیه مردم مان، به وظیفه خود عمل کند. ما از گذشته مسیول نوار غزه بودیم و هستیم و خواهیم بود».

عباس در گفت وگو با روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الاوسط» با اشاره به اینکه «حمله طوفان الاقصی برای همه غافلگیر کننده بود و هیچ کسی انتظار آن را نداشت»، بر عزم تشکیلات خودگردان فلسطین برای همکاری با تمامی طرف های عربی، منطقه ای و بین المللی جهت ممانعت از بروز اشغالگری جدیدی برای ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش امروزیا، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه این مصاحبه با اشاره به بیانیه عربستان که بر اولویت به رسمیت شناختن کشور فلسطین بر هرگونه صلح فراگیر و عادی سازی به ویژه در شرایط حساس و خطرناک فعلی منطقه و جهان تاکید داشت، موضعگیری های عربستان درباره مساله فلسطین را «تاریخی، شرافتمندانه، معتبر و استوار» توصیف کرد.

او تاکید کرد: «دولت آمریکا فشار واقعی و جدی را بر کابینه اسراییل اعمال نمی کند تا روند راه حل سیاسی را که به تشکیل کشور مستقل فلسطین منجر شود، تقویت کند».

عباس در ادامه گفت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مانعی در برابر اقدامات بین المللی کنونی برای متوقف کردن جنگ و حرکت در مسیری سیاسی مبتنی بر قوانین بین المللی تبدیل شده و صحبت های او در مخالفت با راه حل 2دولتی و نیز تاکید او بر جنگ علیه غزه نشانه آشکاری از مخالفت علنی اش با روند صلح و برقراری امنیت و ثبات بوده و نشان می دهد که او تنها به اشغالگری، شهرک سازی و زبان زور باور دارد.

رییس تشکیلات خودگردان با تاکید بر اینکه موضوع تشکیل کابینه جدید یک مساله داخلی فلسطین است، گفت: «ما در راه حفظ استقلال رای فلسطین هزینه های سنگینی دادیم و هرگز به کسی اجازه دخالت در آن و یا تلاش برای کنترل یافتن بر آن را نخواهیم داد».

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عباس: مسیول غزه بودیم، هستیم و خواهیم بود/ موضع عربستان شرافتمدانه بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عباس: مسیول غزه بودیم، هستیم و خواهیم بود/ موضع عربستان شرافتمدانه بود"، کلیک کنید.