عکس | این خودرو شاهکار طراحی ایرانی است

امیرمسعود عابدین: آواتر در ابتدا توسط چانگان New Energy و نیو در سال 2018 تاسیس شد. اما شرکت نیو به دلیل مشکلات مالی از این همکاری فاصله گرفت. CATL جایگزین نیو در این پروژه شد و 17 درصد از سهام را در اختیار گرفت. چانگان اکنون 40 درصد از سهام را در اختیار دارد و مابقی متعلق به صندوق های سرمایه گذاری مختلف است. در این پروژه هواوی به عنوان تامین کننده پیشرو عمل می کند. نادر فقیه زاده، طراح ایرانی و طراح سابق بی ام و، مسیولیت طراحی آواتر 12 را بر عهده داشته است. در حال حاضر، مدل های برند آواتر شامل دو خودرو است: آواتر 11 (SUV) و آواتر 12.

عکس | این خودرو شاهکار طراحی ایرانی است

خودروی جدید آواتر با ارایه رنگ طلایی فلورسنت جدید، به حضور خود در سال جدید ادامه می دهد. این رنگ جدید از رنگدانه هایی که تغییر رنگ می دهند، استفاده می کند. رنگ ها در زوایای خاص متفاوت خواهند بود. قسمت جلویی آواتر 12 به نوارهای نور LED حاوی 10500 پیکسل مجهز شده که می تواند پس از به روز رسانی OTA طرح های مختلفی را نمایش دهد. در عقب، آواتر فاقد شیشه است که به صندوق عقب اجازه فضای بیشتری را می دهد. خودروهای آواتر از دوربین هایی با وضوح بالا استفاده می کنند که جایگزین آینه های دید عقب سنتی می شوند.

عکس | این خودرو شاهکار طراحی ایرانی است

مدل های Avatr 12 AWD به سیستم دو موتوره Huawei DriveONE مجهز شده اند. حداکثر توان آن برای موتورهای جلو و عقب به ترتیب 261 اسب بخار و 308 اسب بخار است. باتری های این خودرو از برند CATL، بردی معادل 650 کیلومتر در مدل AWD و 700 کیلومتر در مدل RWD ارایه می کنند.

عکس | این خودرو شاهکار طراحی ایرانی است

آواتر 12 همچنین دارای باتری NMC سه تایی 94.5 کیلووات ساعتی برای مسافت 650 تا 700 کیلومتری (براساس CLTC) است. بالاترین سطح تریم آواتر 12، سیستم تعلیق بادی را نیز ارایه می دهد.
در داخل کابین، این خودرو به صورت استاندارد با صندلی های چرمی ناپا عرضه می شود. صندلی های جلو دارای سردکن و گرمکن و ماساژور هستند.

عکس | این خودرو شاهکار طراحی ایرانی است

کنسول مرکزی دارای دکمه های فیزیکی است که برای کنترل های ضروری استفاده می شود. صفحه نمایش لمسی 15.6 اینچی در مرکز داشبورد حضور دارد. این خودرو دارای 27 بلندگو و نورپردازی محیطی 64 رنگ با طرح های قابل شخصی سازی است.

قیمت مدل های مختلف از 36800 تا 52500 دلار (از 2 میلیارد و 210 میلیون تا 3 میلیارد و 150 میلیون تومان) متغیر است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در امروزیا مراجعه کنید.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس | این خودرو شاهکار طراحی ایرانی است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس | این خودرو شاهکار طراحی ایرانی است"، کلیک کنید.