فرانسه به دنبال جذب سرمایه گذاری امارات در صنعت هسته ای خود

فرانسه به دنبال جذب سرمایه گذاری امارات در صنعت هسته ای خود

وزیر دارایی فرانسه امروز سه شنبه در آستانه گفتگو با مقامات اماراتی گفت، فرانسه پذیرای سرمایه گذاری امارات در صنعت انرژی هسته ای خود است.

به گزارش امروزیا، «برونو لومر» وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به خبرنگاران در ابوظبی گفت: با نمایندگان امارات متحده عربی صحبت خواهم کرد تا مشخص شود که آیا این کشور خلیج فارس علاقه مند به سرمایه گذاری در صنعت هسته ای فرانسه است یا خیر.

به نقل از دیلی میل، لومر اعلام کرد: فرصت های سرمایه گذاری زیادی برای امارات متحده عربی وجود دارد، از جمله در شرکت های خصوصی مانند متخصص سوخت هسته ای Orano که اکثریت آن متعلق به دولت است. ما آماده این نوع همکاری هستیم.

برخی منابع اعلام کرده اند امارات متحده عربی با چندین کشور اروپایی برای سرمایه گذاری در زیرساخت های انرژی هسته ای آنها تماس گرفته است.

وزیر دارایی فرانسه همچنین اظهار داشت: فرانسه نیز مایل است به امارات متحده عربی درصورتی که این کشور خلیج فارس تصمیم به توسعه بخش انرژی هسته ای خود بگیرد، کمک کند. اگر امکان گسترش همکاری ها با امارات در زمینه هسته ای وجود داشته باشد، ما آماده انجام این کار هستیم.

منابعی در ماه آوریل به رویترز گفتند که امارات قصد دارد چهار رآکتور هسته ای جدید بسازد.

امارات متحده عربی، شریک امنیتی ایالات متحده، اولین کشور عربی بود که نیروگاه هسته ای را با افتتاح نیروگاه «براکه» ساخت کره جنوبی در ابوظبی در سال 2021 آغاز کرد.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرانسه به دنبال جذب سرمایه گذاری امارات در صنعت هسته ای خود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرانسه به دنبال جذب سرمایه گذاری امارات در صنعت هسته ای خود"، کلیک کنید.