فریب افراد سودجو و فرصت طلب را نخورید

هشدار پلیس فتا به کنکوری ها؛

فریب افراد سودجو و فرصت طلب را نخورید

سرهنگ داوود معظمی گودرزی با هشدار به داوطلبان شرکت در کنکور گفت: در ایام منتهی به برگزاری کنکور و آزمون های جامع داوطلبان باید مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند. این افراد با سوءاستفاده از اضطراب و نگرانی داوطلبان دست به کلاهبرداری می زنند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، سرهنگ معظمی گودرزی رییس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری از داوطلبان شرکت در کنکور به بهانه فروش سوالات و منابع و … هشدار داد.

وی با بیان اینکه این نوع از کلاهبرداری نزدیک به زمان کنکور رخ می دهد، گفت: متاسفانه افراد زیادی هم درگیر این نوع از کلاهبرداری می شوند. عمدتا تبلیغات این افراد سودجو نیز در بستر شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها انجام می شود و در نهایت نیز یا داوطلبان را به صفحات فیشینگ هدایت کرده و حساب بانکیشان را خالی می کنند، یا اینکه سوالات جعلی را به فروش رسانده و در نهایت سبب می شوند که داوطلبان به این امید واهی که سوالات را در اختیار دارند، نتایج بدی در کنکور اخذ کرده و هم کنکور را از دست بدهند و هم مبلغ زیادی را پرداخت کنند.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه مجرمان سایبری پا را فراتر گذاشته و در ماه های اخیر شاهد پیش فروش سوالات کنکور در فضای مجازی بودیم، گفت: مجرمان سایبری با جعل هویت و با ادعای واهی دسترسی به سوالات آزمون سراسری یا ارتباط و همکاری با طراحان سوال، اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از داوطلبان کنکور می کنند. همچنین در مواردی اقدام به جعل لوگوی سازمان سنجش می کنند تا افراد بیشتری را وسوسه کرده و مورد اغفال قرار دهند.

معظمی گودرزی با بیان اینکه انتشار چنین آگهی هایی در فضای مجازی جرم است، گفت: همچنین هرگونه خرید و فروش تحت عنوان فروش سوالات کنکور و آزمون ها و… در فضای مجازی جرم است. از این رو لازم است که مردم به هیچ عنوان فریب تبلیغات دروغین جذاب و اغوا کننده فروش سوالات کنکور در شبکه های اجتماعی را نخورند و صرفا با تکیه بر دانش و معلومات خود در کنکور شرکت کنند. هچنین هرگونه اخبار در مورد کنکور و آزمون های جامع را از رسانه های رسمی و سایت رسمی سازمان سنجش پیگیری کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فریب افراد سودجو و فرصت طلب را نخورید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فریب افراد سودجو و فرصت طلب را نخورید"، کلیک کنید.