فضای تفریحی گردشگری سرخه حصار توسعه می یابد

فضای تفریحی گردشگری سرخه حصار توسعه می یابد

شهردار منطقه 13تهران ضمن تشریح رویکرد و برنامه های این منطقه در سال جاری، از بوستان جنگلی سرخه حصار و پایانه شرق تهران به عنوان فرصت های آینده شرق تهران نام برد.

به گزارش امروزیا، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه 13 تهران، توجه به مشارکت عمومی و بهره گیری از ایده های خلاقانه برای تدبیر مسایل شهر را 2 رویکرد مهم در شهرداری این منطقه برشمرد و اظهار کرد: در این میان، بافت فرسوده، امکانات رفاهی و تفریحی، بوستان های محلی، مناطق مسکونی فشرده در حوالی دوشان تپه و پایانه قدیم مسافربری شرق از جمله موارد دارای اهمیت در سال های گذشته بوده است.

وی گفت: در راستای غلبه بر برخی از مشکلات قدیمی و تحقق خدمت به شهروندان، با دستور شهردار تهران و پیگیری های مستمر شهرداری منطقه13، توافق بزرگ دوشان تپه به زودی به نتیجه می رسد و با انجام این توافق، خیابان دماوند به پیروزی می رسد و بسیاری از مشکلات این محدوده در شرق تهران کاهش می یابد.

علی احمدی افزود: همچنین پایانه جدید شرق (پردیس مسافری شهر تهران) با دستور شهردار تهران، با محوریت سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه های مسافری شهر تهران و پیگیری های مکرر منطقه 13 بعد از وقفه طولانی در تکمیل، در این دوره مدیریت شهری فعال و جهت ارتقای کیفیت حمل و نقل و کاهش ترافیک در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد. مجموعه سرخه حصار نیز که در محدوده شهرداری این منطقه قرار دارد، ظرفیت و فضایی مناسب برای شهروندان است و می تواند در توسعه گردشگری در شرق پایتخت موثر باشد.

به گفته شهردار منطقه13؛ از مهم ترین پروژه های غیر مستمر احداثی شهرداری منطقه13 در سال 1403 می توان به توسعه فضای تفریحی گردشگری سرخه حصار، احداث سوله چند منظوره شهید دوران، بهسازی معابر اراضی دوشان تپه، احداث رفیوژمیانی خیابان پیروزی، احداث پیاده راه افضلی، احداث اسکان کارگری نواحی دو و سه و اجرای شبکه آبیاری تحت فشار و احداث مرکز فوریت های امدادی در بوستان جنگلی سرخه حصار، ادامه بازسازی و تغییر کاربری ساختمان های اراضی ساصد اشاره کرد.

علی احمدی تصریح کرد: همچنین طرح “من شهردارم” نیز نقش تعیین کننده ای در بودجه 1403 منطقه13 دارد که در این راستا 128 پروژه در حوزه های خدمات شهری، ترافیک، فنی و عمرانی، اجتماعی و فرهنگی با مشارکت شهروندان اجرایی می شود.  علاوه بر این 40 برنامه مناقصه و کمیسیون نیز در قالب انعقاد قرارداد نواحی و چاپ مناقصه پیگیری می شود.

وی بیان کرد: در سال های گذشته، فرصت های مستعد رشد در محلات مختلف منطقه شناسایی شده که در نظر داریم با استفاده از ظرفیت سازمان های دخیل، سازوکارهای لازم برای جذب سرمایه های خرد و کلان فراهم کنیم که در این زمینه حوزه سرمایه گذاری و مشارکت های منطقه13 این نیازها را شناسایی و پیگیری می کند.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فضای تفریحی گردشگری سرخه حصار توسعه می یابد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فضای تفریحی گردشگری سرخه حصار توسعه می یابد"، کلیک کنید.