فوت ۱۲ زائر ایرانی تا پایان عملیات ایام تشریق  

فوت ۱۲ زائر ایرانی تا پایان عملیات ایام تشریق  

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت از فوت ۱۲ زائر ایرانی تا پایان عملیات ایام تشریق  خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری امروزیا،‌ سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در پایان عملیات بهداشتی درمانی ایام تشریق گفت: از آغازعملیات حج تاکنون  12 نفر فوت کردند که 5 نفر آنان تا شروع ایام تشریق بوده است. 

وی با بیان اینکه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام تشریق مکاتب نه گانه درعرفات و منا فعال بودند، افزود: مجموع خدمات ارائه شده توسط مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر دراین ایام درعرفات؛ منا و مشعرالحرام بالغ بر32 هزار ویزیت بوده است و  176 نفر هم در بیمارستان های صحرایی عرفات و منا و درمانگاهها برای مداوا بستری شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: در این مدت در مکاتب نه گانه در عرفات و منا پزشکان در شیفت های شبانه روزی مشغول ارائه خدمات بودند  و مجموع ویزیت های انجام شده در مجموعه های مکاتب مذکور 28 هزار مورد بوده است. 

وی به همکاری مناسب بین مرکز پزشکی حج و زیارت و سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای ارائه خدمات درایام تشریق اشاره کرد و ضمن تقدیر از سازمان حج و بعثه گفت: علی رغم اینکه تعداد مراجعات زائران ایرانی نسبت به سال گذشته به مراکز ما بیشتر بود ولی خدمات کاملا روان انجام شد.

وی افزود: در ایام تشریق، کاروان وقوف اضطرای شامل 37 بیمار بود که خوشبخاته به وقوف عرفات و منا رفتند و برگشتند و برای ادامه مداوا در بیمارستان بستری شدند.

وی افزود: داروها و تجهیزات مورد نیاز نیز در ایام تشریق به مقدار کافی وجود داشت و کمبودی احساس نشد.
مرعشی تصریح کرد: عملیات جمعیت هلال احمر در مراسم حج ادامه دارد و آن دسته از حجاجی که سلامت آن‌ها با مشکل مواجه شده است، تحت مراقبت های درمانی به کشور باز خواهند گشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فوت ۱۲ زائر ایرانی تا پایان عملیات ایام تشریق  " هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فوت ۱۲ زائر ایرانی تا پایان عملیات ایام تشریق  "، کلیک کنید.