لاوروف: معماری استراتژیک امنیتی در اروپا تقریبا نابود شده است

لاوروف: معماری استراتژیک امنیتی در اروپا تقریبا نابود شده است

سرگیی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت، معماری استراتژیک امنیتی در اروپا و توافقات قبلی بین روسیه و ایالات متحده در مورد مهار خطرات نظامی تقریبا به طور کامل از بین رفته است.

به گزارش امروزیا، لاوروف در نشست عمومی شورای وزیران امور خارجه گروه 20 گفت: «وقتی ما نیروها را به یکدیگر ملحق کنیم، جهان می تواند به سمت بهتر شدن تغییر کند و به جلو حرکت کند.»

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه گفت: «قرن بیستم نقطه عطف مهمی در رهایی بشریت از قید و بندهای استعمار بود. به نظر می رسد ما راهزنان اقتصادی، استثمار کار و ثروت دیگران را شکست دادیم. گذار به تنش زدایی در طول جنگ سرد به اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده اجازه داد تا پایه و اساس مهار خطرات نظامی و ایجاد یک معماری امنیتی استراتژیک قابل اعتماد را، در درجه اول در اروپا، ایجاد کنند. ما متاسفیم که این دستاوردها امروز تقریبا به طور کامل از بین رفته است.»

لاوروف پیشتر در مصاحبه با یک رسانه برزیلی هم گفته بود که نسبت به احیای روابط میان روسیه و اتحادیه اروپا بدبین است و همچنین متذکر شد که هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات ایالات متحده، روسیه را «یک تهدید و یک دشمن» می دانند. او در این باره گفت: «ما متوهم نیستیم. انتظار نداریم آمریکا در آینده نزدیک رویه ضدروسی خود را تغییر دهد.»

سرگیی لاوروف در همان گفت وگو تاکید کرد که روسیه از راهکار دیپلماتیک در مسیله اوکراین استقبال می کند، اما «کی یف و غرب عزم سیاسی لازم را برای حل این مناقشه» نشان نمی دهند.

وزیران خارجه گروه 20 از چهارشنبه نشست دو روزه ای را در برزیل با دستورکار درگیری ها و بحران ها در جهان، از جنگ غزه و اوکراین گرفته تا دو قطبی شدن فزاینده فضای بین الملل آغاز کردند.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاوروف: معماری استراتژیک امنیتی در اروپا تقریبا نابود شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاوروف: معماری استراتژیک امنیتی در اروپا تقریبا نابود شده است"، کلیک کنید.