لوپن: مکرون چاره‌ای جز استعفا ندارد

لوپن: مکرون چاره‌ای جز استعفا ندارد

به گزارش امروزیا به نقل از امروزیا مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی «اجتماع ملی» فرانسه در حاشیه سفر انتخاباتی به «کوریر» عنوان کرد: من از امانوئل مکرون نمی‌خواهم استعفا دهد. من به نهادها احترام می‌گذارم. من فقط اشاره می‌کنم که وقتی انسداد سیاسی و بحران سیاسی وجود دارد، سه احتمال به وجود می‌آید.

به نقل از لوریان لو ژور، لوپن در این باره توضیح داد راه اول تغییر کابینه، راه دوم انحلال پارلمان و راه سوم استعفای رئیس‌جمهور است. تغییر کابینه در این شرایط به نظرم فایده زیادی نخواهد داشت. انحلال هم برای یک سال در جریان خواهد بود؛ بنابراین برای رئیس‌جمهور فقط استعفا می‌ماند تا به طور بالقوه از بحران سیاسی خارج شود.

مادرخوانده حزب اجتماع ملی که در آخرین نظرسنجی روز جمعه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ کرسی مجمع ملی آینده فرانسه را در اختیار خواهد داشت، می‌افزاید: این یک نقطه نظر است. این یک درخواست نیست، او (مکرون) دقیقاً آنچه را می‌خواهد انجام می‌دهد و آنچه قانون اساسی به او اجازه می‌دهد.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه هفته گذشته اعلام کرد صرف‌نظر از نتیجه انتخابات پارلمانی در ۳۰ ژوئن و هفت ژوئیه، استعفا نخواهد داد.

تصمیم غیرمنتظره مکرون برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی پس از شکستش در انتخابات اروپا در برابر حزب اجتماع ملی – که در این انتخابات ۲ برابر حزبش، رنسانس رای آورد – حتی در میان جناحش مورد انتقاد قرار گرفت.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لوپن: مکرون چاره‌ای جز استعفا ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لوپن: مکرون چاره‌ای جز استعفا ندارد"، کلیک کنید.