نتانیاهو از ترس بازداشت دست به دامن انگلیس و آلمان شد

نتانیاهو از ترس بازداشت دست به دامن انگلیس و آلمان شد

یک کانال عبری گزارش داد نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی از صدور حکم جلب وی توسط دیوان لاهه از انگلیس و آلمان کمک خواسته است.

به گزارش امروزیا، کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم نگران این است که دیوان لاهه حکم جلب وی و مسیولان دیگر صهیونیست را به دلیل جنایت هایشان در جنگ غزه صادر کند.

این کانال گزارش داد سه شنبه در دفتر نتانیاهو یک جلسه فوری و محرمانه برگزار شد و در آن درباره سناریوها و نگرانی های جدی در خصوص صدور حکم جلب بین المللی از سوی دیوان لاهه علیه مسیولان ارشد صهیونیست و رهبران امنیتی و سیاسی آن از جمله نتانیاهو مطرح شد. مسیولان ارشد سیاسی و حقوقی اسراییل در این جلسه شرکت کردند.

براساس گزارش این کانال نتانیاهو از وزرای خارجه انگلیس و آلمان طی سفر اخیر آنها به اراضی اشغالی خواست برای ممانعت از صدور حکم جلب وی مداخله کنند.

این کانال گزارش داد: تل آویو به اطلاعات و نامه هایی دست یافته که نشان می دهد احتمال صدور حکم جلب نتانیاهو و مسیولان صهیونیست بسیار بالاست و ممکن است اواخر ماه میلادی آتی صادر شود. در این جلسه درباره موضوع بحران انسانی در نوار غزه و اظهارات مقامات برخی کشورها درباره اینکه رژیم صهیونیستی قوانین بین المللی را نقض کرده و در برخورد با غیرنظامیان در نوار غزه توافق چهارم ژنو را نقض کرده است، صحبت شد. در پایان این جلسه نیز تصمیم گرفته شد که اقدامات فوری برای ممانعت از صدور حکم جلب اتخاذ شود.

از سوی دیگر نتانیاهو در نشستی با رهبران ارشد دستگاه موساد به مناسبت عید پسح یهودیان گفت: اسراییل با یک خطر موجودیتی مواجه است. باید گروه های داخلی برای مقابله با خطرات متحد شوند. دودستگی داخلی باید اکنون از بین برود چرا که ما با خطر موجودیتی مواجه هستیم.

وی گفت: تل آویو به جنگ غزه برای آزادی اسرای خود ادامه می دهد.

هر روز ده ها هزار صهیونیست در سرتاسر اراضی اشغالی علیه نتانیاهو تظاهرات کرده و خواهان برکناری وی هستند. معترضان همچنین خواهان اجرای معامله تبادل اسرا با جنبش حماس هستند.

این در حالی است که جنگ غزه همچنان ادامه دارد و آمار قربانیان آن به 33 هزار و 970 شهید و 76 هزار و 770 زخمی رسیده است.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر 2023 حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت های نوار غزه به شکل گسترده ای ویران شد و فاجعه انسانی بی سابقه ای در این منطقه ایجاد شد.

در نتیجه این حملات و محدودیت هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، نوار غزه به ویژه دو استان غزه و استان شمالی در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو از ترس بازداشت دست به دامن انگلیس و آلمان شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو از ترس بازداشت دست به دامن انگلیس و آلمان شد"، کلیک کنید.