نمایش دنیای کوچک عروسک ها با ترکیب صداها

یک طراح صدای تیاتر در گفت وگو با امروزیا؛

نمایش دنیای کوچک عروسک ها با ترکیب صداها

پارسا معتمدآرا، طراح صدای میکروتیاتر «دویست و هشتادمین شب سال» می گوید در طراحی صدا سعی شد تا دنیای کوچک عروسک ها را به شکلی واقعی برای مخاطب تداعی کنیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، نمایش «دویست و هشتادمین شب سال» به نویسندگی و کارگردانی مرجان پورغلامحسین با تکنیک میکروتیاتر است که در خلاصه داستان نوشته شده است: «مایده پس از سی وهشت سال یادگاری های برادرش را مرور می کند. آنچه مانده چند نامه است و مشتی خاطره».

پارسا معتمدآرا درباره این نمایش گفت: «دویست و هشتادمین شب سال» تجربه ای بسیار متفاوت در فضایی که به شدت برایم جذاب است، به شمار می آید. من علاقه زیادی به ترکیب نور و صدا دارم و طراحی صدایی که برای سوژه های داخل صحنه و نور هایی که طراحی شده بود انجام دادم به من اشتیاق زیادی برای کار کردن می داد.

وی با اشاره به تجربیات قبلی اش در زمینه طراحی صدا ادامه داد: کار های قبلی من در حوزه فیلم کوتاه بود و قبل از اینکه بخواهم این کار را انجام بدهم، نیاز داشتم با فضایی که این عروسک ها دارند آشنا شوم. همین موضوع باعث شد بیشتر درگیر دنیای این عروسک های جذاب شوم، طراحی صدایی که انجام شد برای شخصیت اصلی کار بود و تمام صدا ها از نگاه او برای مخاطب طراحی شدند.

این هنرمند افزود: ذهن من بیشتر درگیر این مسیله شده بود که با صدا ها بتوانم دنیای کوچک عروسک ها را به شکلی واقعی نشان بدهم و برای مخاطبان تداعی کنم. شبیه این بود که انگار دارم برای دنیای اسباب بازی هایم در کودکی صدایی واقعیت پذیر می سازم و این واقعا جذاب بود به همین دلیل هم حتما این دنیای زیبا را در ادامه کنار خودم خواهم داشت و این تجربه را بزرگ تر خواهم کرد.

معتمدآرا در پایان گفت: کار کردن با کارگردانی مثل مرجان پورغلامحسین یکی از تجربه های خوب کاری من بود و ایشان باعث شد بیشتر درگیر عروسک ها شوم و در دنیای این عروسک های کوچک زندگی کنم با آنها غمگین شوم با آنها پیروز شوم و در آخر با آنها غرق شوم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نمایش دنیای کوچک عروسک ها با ترکیب صداها" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نمایش دنیای کوچک عروسک ها با ترکیب صداها"، کلیک کنید.