هشدار و آماده باش هلال احمر برای وقوع برف و کولاک در این 23 استان

هشدار و آماده باش هلال احمر برای وقوع برف و کولاک در این 23 استان

به گزارش امروزیا، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر از آماده باش هلال احمر در 23 استان به دلیل احتمال وقوع برف و کولاک خبر داد.

امروزیا در تشریح این خبر نوشت: بابک محمودی رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: بر اساس اعلام هشدار هواشناسی پیش بینی شده طی امروز چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه با بارش رگباری باران، بارش برف، کولاک وزش شدید باد در 23 استان کشور مواجه شویم.

وی در ادامه بیان کرد: امروز چهارشنبه در غرب و جنوب غرب آذربایجان غربی، نوار غربی کردستان و شمال کرمانشاه شاهد این پدیده جوی خواهیم بود.

محمودی ادامه داد: پنج شنبه نیز در استان های کردستان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی خوزستان، نیمه جنوبی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و غرب اصفهان پدیده غالب بارش رگباری باران، بارش برف، وزش شدید باد خواهد بود

رییس سازمان امداد و نجات گفت: جمعه در استان های گیلان، مازندران، کردستان، زنجان، کرمانشاه، قزوین، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، جنوب استان های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شمال فارس، نیمه غربی اصفهان و شمال بوشهر نیز شاهد وزش شدید باد و بارش برف و باران خواهیم بود.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امدادگران این سازمان در تمامی این استان ها به حالت آماده باش درآمده اند، گفت: تجهیزات و امکانات لازم برای پیشگیری یا مقابله با حوادث احتمالی در نظر گرفته شده است.

محمودی افزود: همچنین لازم است مردم نیز یکسری موارد و هشدارهای ایمنی را جدی بگیرند، از جمله اینکه در هنگام بارش شدید باران از استقرار در حاشیه رودها و مسیل ها پرهیز کنند. در هنگام وزش شدید باد نیز از استقرار در مجاورت سازه های تبلیغاتی و موقت پرهیز و همچنین از اجسام در معرض سقوط دوری کنند و در زمان بارش برف نیز از صعود به ارتفاعات و تردد در گردنه های برف گیر بپرهیزند.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار و آماده باش هلال احمر برای وقوع برف و کولاک در این 23 استان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار و آماده باش هلال احمر برای وقوع برف و کولاک در این 23 استان"، کلیک کنید.