وال استریت ژورنال: حماس با طرح آمریکایی آتش بس مخالفت کرده است

وال استریت ژورنال: حماس با طرح آمریکایی آتش بس مخالفت کرده است

روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به اینکه آمریکا به تازگی یک پیشنهاد آتش بس در اختیار جنبش مقاومت فلسطین قرار داده است، خبر داد که حماس با این طرح واشنگتن مخالفت کرده و قصد دارد نقشه راه خود را ارایه کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، روزنامه وال استریت ژورنال امروز (چهارشنبه) به نقل از میانجیگران گزارش داد که حماس تا حد زیادی طرح ایالات متحده برای آتش بس موقت در غزه را رد کرده و در عوض قصد دارد نقشه راه خود را برای توقف دایمی درگیری شش ماهه با اسراییل ارایه کند.

وال استریت ژورنال در این خصوص نوشت: رد کردن طرح نشان دهنده اختلافات گسترده بین دو طرف در چارچوب یک توافق است.

این روزنامه همچنین اینطور گمانه زنی کرد که این موضع حماس نشان دهنده اعتماد فزاینده این گروه به این مساله است که فشار دیپلماتیک و داخلی بر اسراییل برای پایان دادن به جنگ، دست برتر را در مذاکرات به آنها می دهد.

نشریه آمریکایی ادامه داد: اختلافات گسترده بین این گروه و اسراییل که به دنبال گزینه هایی برای ادامه عملیات نظامی خود پس از پایان آتش بس است، باقی مانده است.

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه ادعا کرد که در پایان مذاکرات در قاهره با حضور ویلیام برنز رییس سازمان سیا، طرحی به حماس ارایه شده که پاسخ به آن نیازمند چند روز زمان خواهد بود.

با اینحال محمد نزال از رهبران جنبش حماس گفت که این جنبش، هیچ پیشنهاد جدیدی از سوی آمریکا برای آتش بس در غزه دریافت نکرده است.

وی اضافه کرد:، اما ما پیشنهاد جدیدی از سوی رژیم صهیونیستی دریافت کرده ایم و آن را بررسی می کنیم. هر چند که این پیشنهاد پاسخگوی خواسته های ما نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وال استریت ژورنال: حماس با طرح آمریکایی آتش بس مخالفت کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وال استریت ژورنال: حماس با طرح آمریکایی آتش بس مخالفت کرده است"، کلیک کنید.