واکنش حزب الله لبنان به ترور و شهادت «ابوباقر الساعدی»

واکنش حزب الله لبنان به ترور و شهادت «ابوباقر الساعدی»

به گزارش امروزیا، حزب الله لبنان در بیانیه خود اعلام کرد: «ما به شدت جنایت ترور ابوباقر الساعدی و همراهانش توسط نیروهای آمریکایی در عراق را محکوم می کنیم و آن را تداوم جنایت های سابق و تجاوزات مکرر آن علیه ملت های ما در عراق، سوریه و یمن قلمداد می کنیم.»

براساس گزارش شبکه خبری العهد، حزب الله لبنان همچنین اعلام کرد این حمله آمریکا به مثابه نقض آشکار حاکمیت، امنیت و ثبات عراق است.

به گزارش امروزیا، در این بیانیه همچنین آمده است: جنبش های مقاومت در منطقه به مجاهدان عراقی اعتماد کامل دارند. این ترور ناجوانمردانه تعهد و پایبندی مجاهدانی که بر رویکرد مقاومت پافشاری دارند و حامی و پشتیبان ملت مظلوم فلسطین هستند، برای تداوم این راه محکم تر از قبل خواهد کرد.

در بیانیه حزب الله لبنان همچنین آمده است: به برادرانمان در کتایب حزب الله عراق و نیز اعضای خانواده شهدا تسلیت عرض می کنیم و از خداوند متعال برای شهدا علو درجات و برای خانواده شریف آنها طلب صبر می کنیم.

پیشتر منابع عراقی اعلام کردند، در جریان حمله به یک خودرو در شرق بغداد «ابوباقر الساعدی» از فرماندهان کتایب حزب الله عراق به شهادت رسید. منابع عراقی گزارش کردند، شهید ابوباقر الساعدی، مسیول حملات راکتی و ارکان العلیاوی، مسیول اطلاعات کتایب حزب الله عراق به پایگاه های آمریکا بود.

یک مقام آمریکایی هم تایید کرد که نیروهای آمریکایی شامگاه چهارشنبه در عراق حملاتی را انجام دادند. شبکه خبری سی بی اس به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش کرد: «آمریکا علیه یکی از رهبران ارشد کتایب حزب الله عراق حمله پهپادی انجام داد.»

خبرنگار الجزیره در بغداد نیز گزارش کرد ورودی های منطقه الخضراء عراق (منطقه سبز) بسته شدند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش حزب الله لبنان به ترور و شهادت «ابوباقر الساعدی»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش حزب الله لبنان به ترور و شهادت «ابوباقر الساعدی»"، کلیک کنید.