واکنش مدیریت بحران تهران به وقوع زلزله در پایتخت

واکنش مدیریت بحران تهران به وقوع زلزله در پایتخت

به گزارش امروزیا،علی نصیری در اختتامیه کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله که در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد؛ گفت: تاکنون ما 20 کمیته تخصصی اندیشه ورز طراحی کردیم و در این کمیته با حضور جامعه دانشگاهی برای بررسی موضوعات مدیریت بحران در تعامل هستیم.

امروزیا در خبری نوشت:وی افزود:فعال ترین کمیته ما، کمیته زلزله و زمین لغزش است که با حضور اساتید مربوطه تاکنون 20 جلسه آن با موفقیت برگزار شده است.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به تعاملات با شورای شهر ادامه داد: تعامل خیلی خوبی هم با شورای اسلامی شهر تهران آغاز شده و امیدوارم در این تعاملات به نتایجی دست پیدا کنیم که در زندگی مردم تاثیرگذار باشد.

نصیری با بیان اینکه همه اقدامات ما در حوزه مدیریت بحران نیازمند تمرکز در تصمیم گیری و هماهنگی های بین بخشی است؛ گفت: مهمترین چالش ما در حوزه مدیریت بحران کشور نیز موازی کاری هاست. برخی کارها به وسیله چند دستگاه انجام می شود به گونه ای که گاهی اوقات اقداماتشان همدیگر را نقض می کند و گاهی اوقات هم یک سری کارها در کل بر زمین می ماند.

وی افزود: اگر این مشکل حل شود بسیاری از مشکلات ما در این عرصه حل می شود. در نتیجه باید در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های مدیریت بحران مرکزیت واحد داشته باشیم.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران یادآور شد: نقشه ریسک شهر تهران بعد از سال ها بروزرسانی شد و از میان 55 مخاطره ای که در شهر تهران احتمال وقوع آن ها وجود دارد، 14 مخاطره خطرآفرین شناسایی شده است.

نصیری گفت: تهران کلانشهری پیچیده است و با همه مسایلی که در نتیجه این مخاطرات احتمالی دارد، در برابر بدترین سناریوهایی زلزله مورد بررسی قرار گرفت و نقشه گسل های آن در حال بروزرسانی است. همچنین ضوابط احداثات در پهنه های گسلی هم مشخص شده و بروزرسانی آن در حال انجام است.

وی به تشریح آسیب هایی پرداخت که در زمان وقوع زلزله های بزرگ به وجود می آید و یادآور شد که زلزله تهران در هر سطحی که باشد؛ یک حادثه ملی است.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: ما هنوز مشکلات خاص خود را داریم، اما با این حال، پیشرفت هایی در زمینه های مختلف داشته ایم و همه تلاش خود را برای بهبود شرایطک می کنیم؛ هر چند هنوز با نقطه ایده آل فاصله داریم.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش مدیریت بحران تهران به وقوع زلزله در پایتخت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش مدیریت بحران تهران به وقوع زلزله در پایتخت"، کلیک کنید.