واکنش وزارت بهداشت به آمار افسردگی ایرانی ها در فضای مجازی؛ صحت ندارد

واکنش وزارت بهداشت به آمار افسردگی ایرانی ها در فضای مجازی؛ صحت ندارد

مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمار و ارقام شبکه های اجتماعی درباره افسردگی ایرانی ها صحت ندارد.

به گزارش امروزیا، حامد مصلحی در نشست خبری «فجر سلامت» که ظهر امروز، شنبه 14 بهمن در محل وزارت بهداشت برگزار شد، درباره میزان ابتلای مردم ایران به افسردگی اظهارکرد: آمارها و ارقام متفاوتی در ارتباط با میزان ابتلای جامعه ایرانی به افسردگی در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. در این خصوص باید بگویم که آمار و ارقام مربوط به میزان افسردگی ایرانی ها که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود، صحت ندارد.

وی با بیان اینکه آمار و ارقام میزان ابتلا به افسردگی از طریق وزارت بهداشت اعلام می شود، گفت: وزارت بهداشت در نظر دارد که آمار مربوط به افسردگی را به زودی منتشر کند. ارزیابی های اولیه بیانگر این است که کمتر از 20 درصد ایرانی ها افسردگی دارند.

مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تمام کشورهای دنیا موضوع دسترسی به خدمات سلامت روان را در کانون توجه قرار داده اند، افزود: ما در وزارت بهداشت نیز موضوع دسترسی به خدمات سلامت روان را مهم برشمرده ایم. در حال حاضر، 3300 روانشناس در مراکز خدمات روان درمانی خدمت رسانی می کنند.

مصلحی با بیان اینکه وزارت بهداشت نسبت به ایجاد مراکز «سراج» اقدام کرده، اظهارکرد: خدمات سلامت در مراکز سراج به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد. درحال حاضر، 100 مرکز سراج در کشور فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه باورهای مذهبی می تواند مانع خودکشی شود، گفت: بررسی نتایج یک تست روانشناختی که توسط وزارت بهداشت انجام شده، حاکی از آن است که باورهای مذهبی می تواند از خودکشی پیشگیری کند. متاسفانه عملکرد رسانه در زمینه خودکشی مناسب نیست؛ رسانه ها با اقدامات خود موجب تشدید خودکشی در جامعه می شوند. هنگامی که ماجرای مرحوم کیومرث پوراحمد مطرح شد، یکی از روزنامه های کشور در صفحه نخست خود با تیتر «مرگ خودخواسته» به بررسی موضوع پرداخته بود.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش وزارت بهداشت به آمار افسردگی ایرانی ها در فضای مجازی؛ صحت ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش وزارت بهداشت به آمار افسردگی ایرانی ها در فضای مجازی؛ صحت ندارد"، کلیک کنید.