وزش باد شدید در ارتفاعات کشور/ احتمال سقوط بهمن در برخی مناطق

وزش باد شدید در ارتفاعات کشور/ احتمال سقوط بهمن در برخی مناطق

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا وزش باد و گاهی باد شدید را مهمترین پدیده جوی در اکثر مناطق کوهستانی کشور دانست و از احتمال وقوع بهمن بهاره خبر داد.

 صادق ضیاییان در گفت و گو با امروزیا درباره وضعیت جوی کوهستان های کشور طی پنجشنبه و جمعه (16 و 17 فروردین ماه) اظهارکرد:استقراری جوی غالبا پایدار در اکثر مناطق کوهستانی کشور و افزایش دما طی روز و افزایش ذوب برف در مناطق پوشیده از برف پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: طی پنجشنبه بارش های رگباری همراه با رعدوبرق و در قله های مرتفع بارش برف در ارتفاعات کرمان، شمال سیستان و شرق فارس دور از انتظار نیست.

وی وزش باد و گاهی باد شدید را مهم ترین پدیده جوی در اکثر مناطق کوهستانی کشور دانست و گفت: با توجه به افزایش دما شرایط تسریع ذوب برف در مناطق پوشیده از برف و احتمال وقوع بهمن بهاره و ریزش سنگ در مناطق مستعد وجود دارد.

ضیاییان درپایان درباره وضعیت جوی ارتفاعات شمال تهران طی روزهای پایانی هفته جاری اظهارکرد: استقرار هوای غالبا پایدار، طی روز آفتابی همراه با وزش باد و در قله های مرتفع گاهی باد شدید پیش بینی می شود.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزش باد شدید در ارتفاعات کشور/ احتمال سقوط بهمن در برخی مناطق" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزش باد شدید در ارتفاعات کشور/ احتمال سقوط بهمن در برخی مناطق"، کلیک کنید.