وزیر جنگ آمریکا: بقای اوکراین در خطر است

وزیر جنگ آمریکا: بقای اوکراین در خطر است

به گزارش امروزیا به نقل از رویترز، لوید آستین، وزیر جنگ آمریکا ضمن اذعان به در خطر بودن بقای اوکراین، مدعی شد که واشنگتن همچنان به کی یف متعهد است.

آستین که ریاست نشست «گروه تماس برای دفاع از اوکراین» را در پایگاه نظامی رامشتاین آلمان برعهده داشت، گفت: امروز بقای اوکراین و امنیت آمریکا در خطر است.

وی افزود: امروز اینجا (آلمان) را در حالی ترک می کنم که کاملاً از تداوم حمایت و تامین کمک و مهمات از آمریکا (به اوکراین) مصمم هستم. مساله بقای اوکراین و استقلال آن است و این مساله برای آمریکا حکم آبرو و امنیت را دارد. نه اوکراین و نه ما، زمانی برای از دست دادن، نداریم.

به گزارش امروزیا آستین که برای نخستین بار پس از درمان سرطانش راهی این سفر شده بود، به چگونگی تداوم کمک آمریکا به اوکراین بدون تخصیص بودجه هیچ اشاره ای نکرد!

یکی از مقامات ارشد وزارت جنگ آمریکا که نخواست نامش فاش شود، دراین باره گفت: فکر می کنم متحدان ما (واشنگتن) درباره شرایط بودجه ای ما و البته وضعیت اوکراین آگاهی زیادی دارند و دلیل آن هم کمبودهایی از جانب ماست که قادر به تامین کمک برای آنها (کی یف) نیستیم.

اظهارات آستین در حالی مطرح شده است که ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین امروز از متحدانش خواست تا با توجه به حملات گسترده روسیه در ماه جاری، برای اوکراین سامانه های پدافند هوایی بیشتری تامین کنند.

همچنین مایک جانسون، سخنگوی جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا همچنان از رای گیری درباره تصویب لایحه کمک 60 میلیارد دلاری به اوکراین خودداری کرده و این در حالی است که کاخ سفید برای پیدا کردن راه های کمک و راسال سلاح به اوکراین د تقلاست.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر جنگ آمریکا: بقای اوکراین در خطر است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر جنگ آمریکا: بقای اوکراین در خطر است"، کلیک کنید.