وضعیت جوی تهران طی 5 روز آینده/ پیش بینی های هواشناسی را بخوانید

وضعیت جوی تهران طی 5 روز آینده/ پیش بینی های هواشناسی را بخوانید

به گزارش امروزیا، اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد در تهران طی 5 روز آینده خبر داد.

امروزیا در خبری نوشت: برپایه بررسی نقشه های پیش یابی و واکاوی الگوهای همدیدی، آسمان استان تهران طی روز آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر پیش بینی شده است.

همچنین طی این مدت پیرو هشدار سطح زرد شماره 12 در پاره ای از نقاط به ویژه در نواحی شمالی، در بعضی ساعات رگبار باران گاهی رعد و برق، بارش احتمالی تگرگ در مناطق مستعد و وزش باد شدید موقتی و در نیمه جنوبی و بخش های غربی استان، در بعضی ساعات وزش باد شدید تا خیلی شدید با احتمال خیزش موقت گرد و خاک مورد انتظار است. همچنین در روزهای جمعه و شنبه کاهش نسبی دما در سطح استان پیش بینی می شود.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (28 اردیبهشت ماه) در روز کمی ابری و به تدریج با افزایش ابر در بعصی ساعت ها، رگبار و رعد و برق و وزش باد و گاهی باد شدید و در شب قسمتی ابری تا نیمه ابری با احتمال رگبار و رعد و برق در بعضی ساعت ها وزش باد شدید با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. در روز شنبه نیز آسمان تهران کمی ابری گاهی با افزایش ابر و وزش باد و در بعضی ساعت ها با وزش باد شدید با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

اداره هواشناسی استان تهران همچنین با هشدار هواشناسی سطح نارنجی، وزش باد خیلی شدید و احتمال طوفان لحظه ای را از روز جمعه تا پایان روز یکشنبه پیش بینی کرده است. در این وضعیت شاهد وزش باد خیلی شدید احتمال وقوع طوفان موقت و خیزش گرد و خاک در همه مناطق استان تهران به ویژه در نیمه جنوبی و غربی هستیم.

امکان سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال ها و در مناطق مستعد و گاهی خیزش گرد و خاک و احتمال گسترش گرد و خاک از استان های همجوار و کاهش موقت کیفیت هوا و کاهش شعاع دید در نیمه شمالی استان بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق را خواهیم داشت.

به شهروندان توصیه می شود که در عبور و مرور جاده ای دقت داشته و از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها اطمینان داشته باشند. همچنین پرهیزاز استقرار در مکان های مرتفع مانند دکل ها و داربست ها و نیز پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک و تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام، محافظت از پوشش گلخانه ها و نصب قیم برای نهال ها و … از دیگر توصیه هایی است که لازم است جدی گرفته شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت جوی تهران طی 5 روز آینده/ پیش بینی های هواشناسی را بخوانید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت جوی تهران طی 5 روز آینده/ پیش بینی های هواشناسی را بخوانید"، کلیک کنید.