پاشینیان: ارمنستان به ناتو ملحق نمی شود

نخست وزیر ارمنستان می گوید در حالی که اصلاحات دموکراتیک را در داخل پیش می برد، تلاش می کند صلح با همسایگان خود را حفظ کند.

به گزارش امروزیا، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان می گوید این کشور «دموکراتیک و در حال توسعه» است و در حال پیاده سازی اصلاحات گسترده ای به منظور «بهبود تاب آوری» خود است.

پاشینیان در مصاحبه ای با نشریه انگلیسی تلگراف که شامگاه یکشنبه منتشر شد، همچنین گفت نمی خواهد بین روسیه و غرب یک طرف را انتخاب کند.

او توضیح داد: «وقتی جنگ اوکراین آغاز شد، من گفتم درباره موضوع اوکراین، ما متحد روسیه نیستیم. این واقعیت است. می خواهم همچنین بگویم که درباره آمریکا، فرانسه و دیگر شرکا؛ همکاری امنیتی ما علیه شریک امنیتی دیگری نیست».

پاشینیان همچنین گفت: «شرکای ما ممکن است نگرانی هایی درباره روابط ما داشته باشند و یا این که چگونه این رابطه ممکن است بر دستورکارهای امنیتی آن ها تاثیر بگذارد. این موضوعی است که ما سعی می کنیم با گفت وگو در حداکثر شفافیت، درباره دستورکارهای مشترک شرکای خود مدیریت کنیم».

پاشینیان: ارمنستان به ناتو ملحق نمی شود

درحالی که عضویت در ناتو یک خط قرمز شفاف برای روسیه است، نخست وزیر ارمنستان می گوید «این سوالی نیست که با درباره آن بحث کرده و یا در حال بحث باشیم».

پاشینیان با این حال گفت ارمنستان ممکن است درباره عضویت در سازمان «پیمان امنیت جمعی» تجدیدنظر کند.

او در این باره گفت: «برخی صحبت ها در ارمنستان وجود دارد مبنی بر این که به چه میزان راهبرد مبتنی بر اتحاد، با منافع طولانی مدت ارمنستان سازگار است».

ارمنستان و روسیه عضو پیمان امنیت جمعی هستند و ایروان بارها از مسکو به دلیل عدم حمایت از آن در مناقشه با جمهوری آذربایجان، از روسیه انتقاد کرده است.

ارمنستان همچنین اخیرا به به دیوان کیفری بین المللی پیوسته و مسکو این اقدام را «غیردوستانه» خوانده است.

این دادگاه مستقر در لاهه در ماه مارس حکم بازداشت «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه را به اتهام جنگ در اوکراین و آنچه آن را بازگرداندن غیرقانونی کودکان به روسیه عنوان کرده بود، صادر کرد.

پاشینیان درباره این اقدام ایروان نیز گفت: «بگذارید رازی را برای شما فاش کنم. ارمنستان از سال 2018 اصلاحات گسترده دموکراتیکی داشته است و من تصمیم نمی گیرم چه کسی بازداشت شود و چه کسی بازداشت نشود».

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاشینیان: ارمنستان به ناتو ملحق نمی شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاشینیان: ارمنستان به ناتو ملحق نمی شود"، کلیک کنید.