پاکسازی مسیر کوهنوردی درکه با حضور دوستداران محیط زیست

پاکسازی مسیر کوهنوردی درکه با حضور دوستداران محیط زیست

پاکسازی رود دره درکه یکشنبه 9 اردیبهشت با حضور گروه های مردم نهاد و دوستدار طبیعت اجرا و زباله های پخش شده در این مسیر از کافه چناران تا ایستگاه دوستداران کوهستان پاکسازی شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، فاطمه کریمی معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مراسم پاکسازی رود دره درکه که با حضور مهدی اسفندیاری مشاور اجرایی این اداره کل و… به مناسبت هفته زمین پاک در منطقه یک برگزار شد گفت: کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی تکلیف قانونی است و دستگاه های خصوصی و عمومی در کنار شهروندان باید ملزم به اجرای آن باشند.

او با اشاره به شعار هفته زمین پاک گفت: با توجه به شعار امسال که ” سیاره زمین در مقابل پلاستیک” است باید حفظ محیط زیست از این ماده زیانبخش دغدغه ای عمومی در نظر گرفته شود و مردم بدانند که کیسه پلاستیکی تبدیل به میکروپلاستیک می شود و به سلامت شهروندان آسیب وارد می کند برای همین باید از رها سازی آن در محیط های طبیعی به خصوص بکر و طبیعت کوهستان خودداری کنند.

کریمی از همه شهروندان و مدیران و سازمان ها خواست با تدبیر و تلاش، مواد پلاستیکی را جایگزین مواد قابل بازیافت کنند و با فرهنگ سازی و ارتقای مشارکت شهروندان، زمین را حفظ نمایند.

نوید انصاری مدیر اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری منطقه یک نیز گفت: برنامه های “هفته زمین پاک” از 2 تا 9 اردیبهشت ماه در منطقه یک برگزار شد و در این راستا پاکسازی مسیر کوهنوردی درکه نیز با همکاری شهرداران ناحیه دو و کوهستان، مدیران و کارشناسان محیط زیست منطقه یک، اعضای خانه و کانون های محیط زیست، شورایاری محله درکه، کانون نوجوانان محله درکه و … و با اجرای برنامه های نمایشی، میز خدمت از طرف مرکز بهداشت درکه همراه بود و در پایان به 15 نفر به قید قرعه هدایایی اهدا شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاکسازی مسیر کوهنوردی درکه با حضور دوستداران محیط زیست" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاکسازی مسیر کوهنوردی درکه با حضور دوستداران محیط زیست"، کلیک کنید.