پذیرش دختران در دانشکده های پزشکی افغانستان از سر گرفته شد

پذیرش دختران در دانشکده های پزشکی افغانستان از سر گرفته شد

وزارت بهداشت حکومت سرپرست طالبان اعلام کرد که روند پذیرش دختران فارغ التحصیل پایه دوازدهم افغان در دانشکده های پزشکی دولتی برخی شهرهای این کشور آغاز شده است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری امروزیا، وزارت بهداشت حکومت سرپرست طالبان روند پذیرش دختران فارغ التحصیل پایه دوازدهم در دانشکده های پزشکی دولتی شهرهای کاپیسا، پروان، پنجشیر، میدان وردک، غزنی، پکتیکا، لوگر، خوست، بدخشان، بامیان و پکتیا را آغاز کرده است.

وزارت بهداشت حکومت سرپرست طالبان با ارسال بخشنامه ای به این شهرها دستور داده که روند جذب فارغ التحصیلان پایه دوازدهم این کشور در دانشکده های پزشکی دولتی را آغاز کنند.

این در حالی است که روند ورود دختران به دانشکده های طبی غیرانتفاعی هنوز اعلام نشده است.

این خبر در حالی اعلام می شود که با حکم حکومت سرپرست طالبان، دختران از کلاس ششم به بعد حق ادامه تحصیل ندارند و این فرصت برای کسانی که پیش از این فارغ التحصیل شده بودند، ایجاد شده است. همچنین دختران از تحصیل در دانشگاه محروم هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پذیرش دختران در دانشکده های پزشکی افغانستان از سر گرفته شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پذیرش دختران در دانشکده های پزشکی افغانستان از سر گرفته شد"، کلیک کنید.