پولانسکی محاکمه می شود

پولانسکی محاکمه می شود

آفتاب نیوز :

این سینماگر 90 ساله در آمریکا نیز به اتهام تجاوز جنسی به یک نوجوان 13 ساله در سال 1977 تحت تعقیب است و با چندین اتهام دیگر مبنی بر تجاوز جنسی مربوط به دهه ها قبل و گذشته روبه رو است؛ البته او همه این ادعاها را رد کرده است.

این کارگردان که فعالیت هنری طولانی او شامل فیلم های برنده اسکار «بچه رزماری»، «محله چینی ها» و «پیانیست» است، از بیم محکومیت بلندمدت در آمریکا در سال 1978 به اروپا فرار کرد.

در سال 2010، «شارلوت لوییس» بازیگر انگلیسی پولانسکی را متهم کرد که در سال 1983 زمانی که در 16 سالگی برای بازیگری در پاریس بود، او را مورد تجاوز جنسی قرار داده است، این در حالی است که پولانسکی در سال 2019 در گفت وگو با مجله پاریس مچ این اتهامات را یک «دروغ شنیع» دانست و با استناد به مطلب یک مجله اعلام کرد که «لوییس» به صراحت عنوان کرده می خواهد معشوقه او باشد.

«شارلوت لوییس» با اعلام این که این اظهار نظر در مجله هیچ نسبتی با او ندارد، شکایتی را علیه پولانسکی به جرم افترا تنظیم کرده که باعث شد این کارگردان به طور خودکار طبق قوانین فرانسه متهم شود.

وکیل این بازیگر به خبرگزاری فرانسه گفت: بی اعتبار کردن و بدنام کردن افراد بخشی جدایی ناپذیر از سیستم پولانسکی است و این همان چیزی است که شارلوت لوییس بسیار شجاعانه آن را فریاد می زند.

بین سال های 2017 تا 2019، چهار زن دیگر ادعا کردند که پولانسکی در دهه 1970 از آن ها سوء استفاده کرده است که سه نفر از آن ها زیر سن قانونی بوده اند. او همه اتهامات را رد کرده است.

در مراسم جوایز سزار فرانسه در سال 2020، «آدل هنل» بازیگر در اعتراض به اعطای جایزه به پولانسکی برای فیلم «افسر و یک جاسوس»، مراسم را ترک کرد.

این کارگردان که در سال های اخیر کمتر دیده شده است، نخستین نمایش جهانی فیلم خود با عنوان «کاخ» را تابستان گذشته در جشنواره ونیز تجربه کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پولانسکی محاکمه می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پولانسکی محاکمه می شود"، کلیک کنید.