چگونه خود را به دویدن تشویق کنیم؟

چگونه خود را به دویدن تشویق کنیم؟

دویدن یکی از ورزش هایی است که بدون نیاز به امکاناتی خاص، می تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت جسم و روان انسان ها داشته باشد.

به گزارش امروزیا، در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چطور با ایجاد انگیزه برای خودمان ورزش را به یک عادت روزمره تبدیل کنیم و از آن مهم تر چطور بتوانیم محدودیت های ذهن مان را پس بزنیم و روز به روز پیشرفت بیشتری در دویدن داشته باشیم.

متخصصان بر این باور هستند که شرکت در مسابقات مختلف می تواند مهمترین عامل انگیزه برای افزایش مسافت دو و سرعت باشد.

به گفته آنها اگرچه در این مسابقات، دوندگان حرفه ای شرکت می کنند که هدفشان ایستادن بر سکوی قهرمانی است اما انگیزه اغلب قریب به اتفاق شرکت کنندگان در این مسابقات عبور از محدودیت هایی است که دارند.

برای همین است که افراد عادی هم می توانند در این مسابقات ثبت نام کنند و خود را به چالش بکشند. در این میان، مسابقات دوی استقامت از جایگاهی ویژه برخوردار است و شرکت در آن ها می تواند در انگیزه بخشیدن به دوندگان عادی و آماتور کمک به سزایی باشد.

بر خلاف بسیاری از مسابقات دیگر، در دوی استقامت نه قهرمانی و کسب مقام بلکه تنها عبور از خط پایان هدف و چالشی است که دونده برای خود تعریف می کند.

در واقع صرف تمام کردن یک مسابقه، مهمترین انگیزه ای است که یک دونده دارد و به این ترتیب است که در مسابقات استقامتی «رقابت» نه با افراد دیگر بلکه با «محدودیت ها و ترس های خودمان» است.

به همین دلیل است که در اغلب موارد، حس و حال شرکت کننده ای که به خط پایان می رسد کمابیش شبیه کسی است که جزو نفرات برتر قرار گرفته است.

برای این کار دوندگان ابتدا از مسافت های کوتاه تر شروع می کنند. حال باید آرام آرام مسافت و مدت دویدن را افزایش دهید و چالش ها انگیزه های جدیدی برای ادامه دادن پیدا کنید.

شرکت در مسابقات انگیزه بالایی ایجاد می کند و در این مسیر تعیین اهداف کوچک، اتفاقات بزرگ را رقم می زند.

به گزارش یورونیوز، می توانید با یک مسابقه ساده 5 یا 10 کیلومتری شروع کنید. در ابتدا به فکر زمان نباشید، همین که به خط پایان برسید یعنی قهرمان هستید. بعد از کسب موفقیت در مرحله نخست به سراغ مسافت های 15 و 21 کیلومتر (نیمه ماراتن) بروید.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چگونه خود را به دویدن تشویق کنیم؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چگونه خود را به دویدن تشویق کنیم؟"، کلیک کنید.