چین بیانیه گروه 7 را مملو از «تکبر، تعصب و دروغ» دانست

چین بیانیه گروه 7 را مملو از «تکبر، تعصب و دروغ» دانست

به گزارش امروزیا، رهبران گروه 7 هفته گذشته اجلاسی را در ایتالیا برگزار و در این اجلاس در خصوص روابط تجاری با چین، تنش ها در اوکراین و وضعیت دریای چین جنوبی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سران جی7 در بیانیه پایانی خود مدعی شدند که پکن برای روسیه تجهیزات و قطعاتی با کاربری دوگانه نظامی و غیرنظامی را می فرستد و به این طریق به مسکو در جنگ اوکراین کمک می کند.

به نوشته خبرگزاری «فرانسه»، «لین جیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (دوشنبه) تاکید کرد رهبران این بلوک غربی در این بیانیه «به چین حمله و علیه آن افترازنی کردند.»

به گزارش امروزیا، این سخنگو تصریح کرد که گروه هفت در این بیانیه «کلیشه هایی بدون پایه و اساس در واقعیت و بدون مبنای قانونی و توجیه اخلاقی و مملو از تکبر، تعصب و دروغ را باز تکرار کرده اند.»

سران گروه هفت متشکل از آمریکا، ژاپن، فرانسه، آلمان، کانادا، انگلیس و ایتالیا در بیانیه خود مدعی شدند چین در دریای چین جنوبی دست به «تعدی های خطرناک» می زند؛ اتهامی که چین رد می کند.

با این حال تنش هایی در دریای چین جنوبی میان چین و همسایگانی که روی این منطقه ادعا دارند، وجود دارد. امروز دوشنبه گارد ساحلی چین اعلام کرد کشتی های چینی و فیلیپینی بار دیگر در نزدیکی ناحیه کم عمق «توماس دوم» در دریای چین جنوبی با یکدیگر برخورد کرده اند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چین بیانیه گروه 7 را مملو از «تکبر، تعصب و دروغ» دانست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چین بیانیه گروه 7 را مملو از «تکبر، تعصب و دروغ» دانست"، کلیک کنید.