کارمندان دولت آلمان خواهان پایان فوری تامین سلاح برای رژیم صهیونیستی شدند

کارمندان دولت آلمان خواهان پایان فوری تامین سلاح برای رژیم صهیونیستی شدند

گروهی از کارمندان دولت آلمان در بیانیه ای خطاب به شولتس و دیگر وزرای ارشد از آنها خواستند تا ارسال سلاح به رژیم صهیونیستی را در اقدامی فوری متوقف کنند.

به گزارش امروزیا، این گروه در بیانیه ای با اشاره به حکم دیوان بین المللی دادگستری در ژانویه سال جاری میلادی مبنی بر اینکه اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی، نسل کشی است، نوشتند: اسراییل جنایاتی را در غزه مرتکب می شود که به وضوح در تضاد با قوانین بین الملل و قانون اساسی است، ما به عنوان کارمندان دولت فدرال آلمان به آن پایبندیم.

به نقل از شبکه خبری الجزیره، به گفته سازمان دهندگان این بیانیه پنج صفحه ای، حدود 600 کارمند دولت فدرال از ابتکارعمل توقف ارسال سلاح به اسراییل حمایت کردند.

در این بیانیه همچنین خواسته شده که برلین به اسراییل برای یک آتش بس فوری در نوار غزه فشار بیاورد، پرداخت ها به آنروا را از سربگیرد و به صورت فعالانه و قاطعانه حامی به رسمیت شناخته شدن یک کشور فلسطینی بر اساس مرزهای شناخته شده 1967 باشد.

بر اساس داده های موسسه بین المللی صلح استکهلم، در سال گذشته میلادی، آلمان بسته 356.5 میلیون یورویی را برای صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی تصویب کرد که افزایشی قابل توجه نسبت به سال 2022 داشت. همچنین 30 درصد از تسلیحات نظامی را برای این رژیم  تامین کرد. محققان همچنین متوجه شدند که 99 درصد از تسلیحات «اسراییل» از آمریکا و آلمان تامین می شود.

این گروه همچنین اعلام کرد که این بیانیه را امروز (دوشنبه) و در حالی در شبکه های اجتماعی منتشر می کند که آلمان قرار است از اتهاماتی که از سوی نیکاراگویه علیه برلین مطرح شده، در لاهه دفاع کند؛ نیکاراگویه، برلین را متهم کرده که حمایت هایش از رژیم صهیونیستی، نقض کنوانسیون نسل کشی است.

در سطح جهانی، کارمندان دولتی به صورت گسترده تر علیه حمایت های غرب از رژیم صهیونیستی انتقاد کرده اند. در فوریه سال جاری میلادی، 800 کارمند دولتی در آمریکا و اتحادیه اروپا بیانیه ای را امضا کردند که هشدار می داد حمایت غرب از این رژیم می تواند نقض های گسترده تری از قوانین بین المللی را در پی داشته باشد.

یکی از ارایه دهندگان اولیه چنین بیانیه ای، از مقام های وزارت خارجه هلند بود که بابت سیاست های این وزارتخانه در قبال غزه، از سمتش استعفا کرد.

او گفت: چارچوب حقوق بین الملل بشر در غزه کاملا کنار گذاشته شده که به جایگاه ما در جهان لطمه خواهد زد. اسراییل در ماه اکتبر کاملا در مورد نیات نسل کشی خود کاملا صریح بود. سعی کردم با وزیر خارجه صحبت کنم اما وقتی آنها خط مشی خود را پیگیری کردند، گزینه ای جز استعفا پس از 21 سال دیپلمات بودن، نداشتم.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارمندان دولت آلمان خواهان پایان فوری تامین سلاح برای رژیم صهیونیستی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارمندان دولت آلمان خواهان پایان فوری تامین سلاح برای رژیم صهیونیستی شدند"، کلیک کنید.