کیفیت هوای تهران امروز در چه وضعی است؟

کیفیت هوای تهران امروز در چه وضعی است؟

به گزارش امروزیا، کیفیت هوای شهر تهران در هجدهمین روز از اردیبهشت ماه همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد ولی در ایستگاه پارک سلامت منطقه 17 وضعیت نارنجی است.

ایرنا در خبری نوشت: شاخص لحظه ای کیفیت هوای تهران امروز /سه شنبه/ بر روی عدد 65 قرار گرفته تا همچنان روند سلامت بر هوای تهران ادامه داشته باشد ضمن اینکه در 24 ساعت گذشته نیز میانگین شاخص کیفیت هوای پایتخت روی عدد 64 (قابل قبول) قرار داشت.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان پنج روز هوای پاک و 43 روز هم هوای سالم استنشاق کرده اند.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران تنها در ایستگاه پارک سلامت (منطقه 17) در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه سنی حساس) است و مناطق دیگر در وضعیت سالم (قابل قبول) قرار دارد.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع 10 روز هوای پاک، 236 روز هوای قابل قبول، 107 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 12 روز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا «پاک»، از 51 تا 100 هوا «قابل قبول یا متوسط»، از 101 تا 150 هوا «ناسالم برای گروه های حساس»، از 151 تا 200 هوا «ناسالم»، از 201 تا 300 هوا «بسیار ناسالم» و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیفیت هوای تهران امروز در چه وضعی است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیفیت هوای تهران امروز در چه وضعی است؟"، کلیک کنید.