گاندو ها به خودشان باختند نه به استقلال!

گاندو ها به خودشان باختند نه به استقلال!

آفتاب نیوز :

فوتبال را بازیکنان به عنوان انسان بازی می کنند و مربیان به عنوان انسان تیم ها را هدایت می کنند. پس ویژگی های فرهنگی انسانی در هر جغرافیا روی هر بازی به صورت مستقیم تاثیر می گذارد که اگر به شکست منتهی شود، معمولاً آن را در بخش خطا های انسانی تقسیم بندی می کنند.

ما ایرانی ها یک ویژگی فرهنگی اشتباه داریم و آن هم زود اشباع شدن است. در زیر مجموعه این صفت خیلی چیز های دیگر جا می گیرد، مثل رها کردن کار به خیال اینکه تمام شده یا ناامید شدن از جنگیدن یا دست کم گرفتن رقیب!

اگر به طول تاریخ فوتبال ایران نگاه کنید – چه در عرصه داخلی و چه ملی – ما بار ها از این موضوع ضربه خورده ایم. این ویژگی فرهنگی در سایر رشته های ورزشی هم خودش را نشان داده و چه بسیار کشتی گیرانی که تا ثانیه های آخر مسابقه برنده بودند و به همین دلیل باختند.

به همین سال قبل نگاه کنید؛ در مسابقات جهانی کشتی مجتبی گلیچ تا 5 ثانیه به پایان کشتی سعدالله اف بزرگ را برده بود. در جام ملت های آسیا تیم ملی کشورمان گل اول را خیلی زود به قطر در نیمه نهایی زد و تمام ورزش دوستان وقتی یک تیم یا ورزشکار ایرانی امتیاز اول را می گیرد یا گل اول را می زند، ناخودآگاه تن و بدنشان می لرزد!

و حالا ذوب آهن آخرین قربانی تا این لحظه از این بابت است. تیم محمد ربیعی در ورزشگاه آزادی یک گل زودهنگام زد و در نیمه دوم به لاک دفاعی رفت و مشخص بود که گل خواهد خورد. بعد از دریافت گل مساوی، ذوب آهن صاحب فرصت های خوبی برای گلزنی شد، اما از آن همه شوت و آن همه موقعیت روی دروازه حریف به سادگی گذشت تا در واپسین ثانیه ها بازی برده را با شکست عوض کند.

در حقیقت ذوب آهن خودش باخت، به یک ویژگی فرهنگی و زدن گل زود هنگام که تا امروز از ورزش ایران خیلی قربانی گرفته و تا وقتی که درست نشود، باز هم قربانی می گیرد!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گاندو ها به خودشان باختند نه به استقلال!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گاندو ها به خودشان باختند نه به استقلال!"، کلیک کنید.