گزارشگر سازمان ملل: جنایات اسراییل ممکن است 50 سال دیوان بین المللی کیفری را مشغول کند

گزارشگر سازمان ملل: جنایات اسراییل ممکن است 50 سال دیوان بین المللی کیفری را مشغول کند

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور فلسطین گفت جنایاتی که رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر در نوار غزه مرتکب شده می تواند دیوان بین المللی کیفری را برای پنجاه سال آینده به خود مشغول کند.

به گزارش امروزیا، فرانچسکا آلبانیز، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور فلسطین با انتشار ویدیویی در حساب کاربری خود در پلتفرم X  که نشان می دهد ارتش رژیم صهیونیستی با استفاده از یک پهپاد مسلح چهار غیرنظامی فلسطینی را در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه به شهادت رساند، نوشت حجم انبوهی از شواهد مربوط به جنایات بین المللی رژیم صهیونیستی در غزه طی شش ماه گذشته ممکن است دیوان بین المللی کیفری را در پنج دهه آینده به ویژه با توجه به روند کنونی محاکمه به خود مشغول سازد.

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، آفریقای جنوبی در ششم مارس درخواست فوری را به دیوان بین المللی دادگستری برای اتخاذ اقدامات احتیاطی بیشتر و اصلاح حکم صادره از دادگاه در 26 ژانویه 2024 و نیز حکم بعدی آن در 16 فوریه، در پرونده تشکیل شده علیه رژیم اسراییل درباره اجرای کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت نسل کشی در نوار غزه ارایه کرد.

دیوان بین المللی دادگستری توضیح داد که آفریقای جنوبی در درخواست جدید خود اعلام کرده که با توجه به وقایع جدید و تغییر وضعیت میدانی غزه، به ویژه قحطی که به دلیل محاصره رژیم صهیونیستی در نوار غزه گسترش یافته، مجبور به بازگشت به دادگاه شده است.

این سومین درخواستی است که آفریقای جنوبی از زمان آغاز جنگ ویرانگر تل آویو در نوار غزه در اکتبر 2023 ، به این دادگاه که بالاترین مرجع قضایی در سازمان ملل است، علیه رژیم اسراییل ارایه می کند.

دیوان بین المللی دادگستری در پاسخ به پرونده ای که آفریقای جنوبی در 29 دسامبر 2023 ارایه کرد، در تاریخ 26 ژانویه 2024 به تل آویو دستور داد تا «اقداماتی را برای جلوگیری از  نسل کشی علیه فلسطینیان و بهبود وضعیت بشردوستانه در نوار غزه انجام دهد.» همچنین به این رژیم دستور داد تا ظرف یک ماه پس از صدور رای، گزارشی را در خصوص میزان اجرای این اقدامات ارایه کند.

بنا بر آمار و داده های فلسطین و سازمان ملل، رژیم صهیونیستی از هفت اکتبر جنگی ویرانگر را علیه غزه به راه انداخته که ده ها هزار قربانی غیرنظامی، که بیشتر آنها کودک و زن هستند، بر جای گذاشته است و همین امر منجر به حضور این رژیم در دیوان بین المللی دادگستری به اتهام ارتکاب نسل کشی شده است.

پایان خبر امروزیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارشگر سازمان ملل: جنایات اسراییل ممکن است 50 سال دیوان بین المللی کیفری را مشغول کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارشگر سازمان ملل: جنایات اسراییل ممکن است 50 سال دیوان بین المللی کیفری را مشغول کند"، کلیک کنید.