25 برنامه سلامت محور جوانان در ساری برگزار می شود – خبرگزاری امروزیا | اخبار ایران و جهان

25 برنامه سلامت محور جوانان در ساری برگزار می شود - خبرگزاری امروزیا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار امروزیا، رضا صفری شامگاه در گفت و گو با خبرنگاران جوانان را محور اهداف گام دوم انقلاب دانست و ضمن تاکید بر بهره مندی از جوانان در ارتقا سطح سلامت جامعه از برگزاری 25 برنامه سلامت محور در هفته جوان سال جاری خبر داد.

صفری عربی افزود: بنا به آیات قرآنی، دوره جوانی، زمان تلاش، کوشش، تحرک و نشاط است و در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مقام معظم رهبری بحث سبک زندگی و علم و پژوهش را به جوانان توصیه کرده اند.

وی با بیان اینکه هفته جوان فرصت مناسبی برای بهره مندی از نیرو و بارش افکار جوانان برای ارتقا سطح سلامت جامعه است، از برنامه ریزی فعالیت های سلامت محور طی این هفته با 7 محور خبر داد و تصریح کرد: خانواده جوان و شاد، ازدواج دانشجویی، نقش دانشگاه در ترویج و تسهیل ازدواج، نقش خانواده در ترویج و تسهیل ازدواج، مزایای فرزندآوری بر سلامت خانواده، آسیب های کم فرزندی، مهارت های ارتباط با همسر و فرزندان از جمله مهم ترین سیاست های وزارت بهداشت و مقام محترم وزارت و همچنین دانشگاه علوم پزشکی مازندران است که در دستور کار قرار گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ارتقا رفتارهای سالم در جوانان با داشتن تغذیه و فعالیت بدنی مناسب، عدم مصرف مواد دخانی و مخدر و الکل، پیشگیری از رفتارهای جنسی مخاطره آمیز و….دیگر محور برنامه های هفته جوان در استان است.

وی بر ارتقای سلامت روان جوانان در خانواده و افزایش امید به زندگی از طریق پیشگیری از حوادث ترافیکی تاکید کرد و گفت: آگاه سازی، حساس سازی و ارایه خدمات از جمله محورهای برنامه ارتقا سلامت جوانان در هفته جوان در سطح شهرستان های استان مازندران می باشد.

رییس مرکز بهداشت استان: جوانان به عنوان محرک و مولد جامعه قطعاً می توانند با ترویج رفتارهای سالم در استان گام های مناسبی در ارتقا سلامت جامعه بردارند و نیز جوانان و تفریحات ایمن در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز را از دیگر محورهای برنامه های هفته جوان دانستند ایشان اذعان داشتند: حفظ جان جوانان جامعه با پیشگیری از حوادث به ویژه در چهارشنبه آخر سال و ایام پر ترافیک نوروز از طریق فرهنگسازی از خطرات محقق خواهد شد که در این راستا برنامه های آموزشی در دستور کار قرار گرفته است.

صفری در پایان از برگزاری 25 عنوان برنامه توسط گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس در سطح شبکه های بهداشت شهرستان های استان مازندران خبر داد و گفت: در دوره جدید مدیریتی برنامه های این معاونت بر اساس شعار سلامت همه جانبه با رویکرد عدالت محوری برای جمعیت 378 هزار و 973 نفری جوانان در سطح استان مازندران ارتقا خواهد یافت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "25 برنامه سلامت محور جوانان در ساری برگزار می شود – خبرگزاری امروزیا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "25 برنامه سلامت محور جوانان در ساری برگزار می شود – خبرگزاری امروزیا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.