7 فروردین؛ آغاز نام نویسی در نوبت دوم کنکور کارشناسی 1403

مشاور رییس سازمان سنجش در گفت وگو با امروزیا:

7 فروردین؛ آغاز نام نویسی در نوبت دوم کنکور کارشناسی 1403

مشاور رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نام نویسی در نوبت دوم کنکور کارشناسی 1403 از هفتم فروردین آغاز می شود.

علیرضا کریمیان، مشاور رییس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری امروزیا اظهار کرد: نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 برای پذیرش در رشته های با آزمون در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در تیر 1403 برگزار می شود.

وی افزود: نام نویسی در نوبت دوم آزمون سراسری از روز سه شنبه 7 فروردین 1403 منحصراً از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آغاز و در روز یکشنبه 12 فروردین 1403 به پایان می پذیرد. داوطلبان واجد شرایط می توانند در مهلت مقرر برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند.

تکالیف داوطلبان برای ثبت نام در آزمون سراسری سال 1403 (نوبت دوم):

1- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال 1403 (نوبت دوم)

کریمیان تصریح کرد: داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی (برای برادران)، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای ثبت نام در این آزمون را مطالعه کرده و در صورتی که شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای مورد نظر را دارند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت نام کنند.

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام هم زمان با شروع ثبت نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس قرار خواهد گرفت.

2- آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام

کریمیان ادامه داد: داوطلب پس از مطالعه دفترچه راهنما، بایستی مدارک یا اطلاعات لازمِ مندرج در تقاضانامه ثبت نام، از جمله فایل عکس اسکن شده را بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه آماده کند. در صورت تمایل به ویرایش اطلاعات ثبت نامی، لازم است با ورود به حساب کاربری خود نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی اقدام کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "7 فروردین؛ آغاز نام نویسی در نوبت دوم کنکور کارشناسی 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "7 فروردین؛ آغاز نام نویسی در نوبت دوم کنکور کارشناسی 1403"، کلیک کنید.